Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2014.01.31 10:57

Najskuteczniejszy czołg? Telewizor

 
 
Czy to są jedynie zakamuflowani agenci wpływu czy już nowy rzut pożytecznych idiotów wytresowanych przez te starsze i mądrzejsze media?
 
Jak wielką siłą destrukcyjną są media mieliśmy okazję przekonać się po raz kolejny śledząc doniesienia z Ukrainy.

O ile ton pierwszych doniesień był dość umiarkowany to z upływem czasu stał się coraz bardziej pryncypialny. Przestano się zastanawiać jaki wpływ na sytuację Polski będą miały konsekwencje wydarzeń na Majdanie.
Przedtem pojawiały się jeszcze głosy o proweniencji rebeliantów teraz mówi się jedynie o "opozycji".
 
  Nie jestem hipokrytą podatnym na medialne manipulacje i będę nazywał rzeczy po imieniu - na Ukrainie nie ma żadnego protestu uciemiężonego społeczeństwa walczącego o wolność i zbliżenie z rajem na ziemi czyli Unią Europejską. Jest cyniczy proceder ingerencji w sprawy drugiego państwa przy użyciu starych, wielokrotnie ćwiczonych sztuczek i garstki opłacanych najemników.
Teraz mówi się o buncie społecznym zapominając, że ten bunt został sztucznie wywołany przez demonstrantów opłacanych przez Bóg wie kogo a dowodzonych przez byłego boksera nie mającego już od wielu lat nic wspólnego z Ukrainą. Wykorzystano najgorszą nacjonalistyczną swołocz spod znaku Bandery, którą na wyścigi uwiarygadniali nasi służalczy politycy z wodzem "najbardziej patriotycznej partii politycznej" na czele.
 
  Wróćmy jednak do mediów. Po kilku dniach sprawnej akcji prania mózgów usankcjonowano bandytów jako opozycję mogącą stawiać warunki i rządać ustąpienia konstytucyjnych władz.
Te władze niech sobie będą jakie chcą, obywatele takie wybrali a nikt nie udowodnił, że dopuszczono się oszustw wyborczych.
 
  Niewielu zdaje sobie sprawę, że wywołanie takich zamieszek jakie obserwowaliśmy na Majdanie jest niezwykle proste. Wystarczy naprawdę niewielka grupa dobrze wyszkolonych i prowadzonych doświadczoną ręką najemników, kilka ofiar po obu stronach konfliktu, do tego kasa na "diety" dla demonstrantów i "rewolucja" gotowa. Te ofiary mogły zginąć z tej samej ręki. Co znaczy poświęcenie życia paru pożytecznych idiotów za 100 hrywien dziennie i kilku policjantów? Zawsze przy okazji uwidoczni się kilka realnych problemów i słusznych postulatów, odpowiednio nagłaśnianych. Nigdzie przecież nie jest idealnie.
 
  Taki scenariusz po raz pierwszy na większą skalę zastosowano w czasie przewrotu bolszewickiego w Rosji, gdy grupa agentów przywiezionych w zaplombowanych pociągach wykorzystująca złoto żydów z Brooklynu z zadziwiającą łatwością opanowała wielki kraj.
W ostatnich latach scenariusz doskonalono wywołując serię protestów ochrzczonych jako "wiosna arabska". Teraz przyszła kolej na Ukrainę.
 
  I znowu okazało się jak ważnym elementem jest kontrola nad mediami. Wmówiono dość skutecznie, że to naród ukraiński walczy z satrapą Janukowyczem, który idzie na pasku Putina i przehandlował kraj za kilkanaście mld$. Przekaz musi być prosty i wyrazisty, żeby motłoch zrozumiał i łyknął jak gęś owies. W sumie ten konsensus nie jest niezbędny ale cały szwindel lepiej wygląda i przy okazji tworzy sie dobrą legendę i nową kastę styropianowców, którzy poprowadzą potem naród ku świetlanej przyszłości zwracając z nawiązką zainwestowane środki w postaci prezentów z majatku narodowego.
 
  W Polsce też to przerabialiśmy. Działacze Solidarności, ci pożyteczni idioci, którzy uwierzyli, że walczą o lepszą Polskę dla siebie i swoich dzieci zostali wypędzeni za granicę a inicjatywę przejęła uwiarygodniona dzięki nim grupa magdalenkowej swołoczy. Jeśli ktoś nie widzi tych analogii ciągle powtarzajacych się scenariuszy jest zwykłym idiotą.
Z niesmakiem czytam artykuły niektórych blogerów i zastanawiam się czy to są jedynie zakamuflowani agenci wpływu czy już nowy rzut pożytecznych idiotów wytresowanych przez te starsze i mądrzejsze media? Bo nie oszukujmy sie - prawdziwy wpływ na stan umysłów nie ma wcale internet ale ciągle telewizja. To ona dysponuje największą siłą medialnego rażenia. To media kosztowne i licencjonowane. Internet służy co najwyżej do kanalizowania nastrojów niewielkiej grupy politycznych pasjonatów.
 
  Jedynym zauważalnym "pożytkiem" takich wydarzeń jest wyraźne samodefiniowanie się polityków. Ale czy wszyscy przy okazji następnych wyborów będą pamiętali, że Kaczyński stał u boku banderowców i sławił Ukrainę ich bojowym zawołaniem? Wątpię. Już media o to się postarają. Jeśli ktoś z ustawiaczy świata zdecyduje, że kolej na to, żeby prezes sobie porządził to okaże się, że jego wyprawa na Ukrainę była jak najbardziej w naszym interesie. Jeśli to nie bedzie jego czas to wyciągną mu to jako zdradę stanu.
 
 Tak to funkcjonuje. 

 
3532 odsłony  średnio 4,3 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: propaganda media.
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 12:20
Spirito.
Skąd ty to wszystko wiesz Spirytku. Ostatnio gdzieś czytałem, że z WSIowego portalu jesteś :-)))
Taka mała ciekawostka - podobno Majdan otrzymuje dziennnie około 200 tyś złotych ( oczywiście przeliczając hrywny na nasze). Czyli ktoś za to wystawi rachunek z wielkim zyskiem. Trochę nie rozumię prez Janukowicza, że nie rozpie....li tego burdelu. Może i on jest wciągnięty w tą grę. Natomiast wszystkich durni uchodzących za tzw Polaków biorącxych udział w manifestacji na Majdanie z tymi mordercami powinno się rozstrzelać jako jawnych wrogów Polski. Jak widzisz, mało piszsę, bo prawda widziana moimi oczami jest śmiertelna.Na temat "telewizorów" pisałem już dawno :-))) Pozdrawiam i szefa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Adam39, 2014.01.31 o 14:13
Zgadzam się z autorem. Telewizorni Polskojęzycznej,(Polskiej jak na razie nie mamy), poza niektórymi filmami przyrodniczymi nie daje się oglądać. Jest to strata czasu, nerwów i niepotrzebnych wydatków. Stopień prymitywnego ogłupiania osiągnął już przerażające rozmiary, nie tylko na temat Ukrainy. Radia również nie da się słuchać, tych wymądrzających się półgłówków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 14:44
AdaM39 WITAJ.
Taki Majdan powinien być w Polsce. Oczywiście to jest zadanie trudne do wykonania. Majdan na Ukrainie ma poparcie wszelkiej maści politycznej-swoloczy światowej. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
MatiRani, 2014.01.31 o 20:15
Zenku, mniej ( Putin ) lub bardziej ( Awarow) ukrytym wladcom Ukrainy malo zalezy nad tym, jaka marionetka stoi na swieczniku.
Nieprawdaz?
pozdrówka
Mati
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 21:13
MatiRani.
Jak wiemy i nie wiemy właśnie marionetki są ustawiane na świecznikach.
Idziemy do Tuska i mówimy, panie premierze robimy od dzisiaj silną Polskę pod każdym względem :-))))))))) No Qń by sie uśmiał. Przecie on nawet nie wiedział, że niechce być prezydentem:-)))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.01.31 o 20:20
Sam jesteś zeWsi :) Już zapomniałeś swojej ksywki?

Ja jestem z tego portalu, czasowo oddelegowany do odhasbarowienia NE :) I nie tylko ja wsiok ale jeszcze ruski szpion.
Pomógłbyś trochę druhu walczyć ze swołoczą hasbarską.
Ale ty jak widzę już zdziadziałeś do reszty i ducha straciłeś :(
Tylko pszczółki i zapiecek...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
teli, 2014.01.31 o 21:25
brawo Jarecki czytam i czytam, ale nie mam czasu was wesprzeć, za chwilkę kończę sesję i wtedy daj znak, naostrzę szabelkę i do boju :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.01.31 o 21:58
No kope lat... :P
Dawaj, kończ co masz skończyć i do boju. Każda szabelka się przyda na ż...abę :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 21:27
Spirito.
To jest nas dwóch WSIonów :-))) Może ducha nie straciłem, tylko klepanie tego samego wkoło zbrzydnie, a napewno (zbżydnie).Jak wiesz ja jestem spiskowcem dziejów, czyli ciemnogród. Dla takich dzisiaj nie ma miejsca. Ba jak można rozmawiać z komkolwiek z rzundzuncych poważnie na jakikolwiek temat - marionetki! To jest dno dna- dla najnowszego przykładu- dzień dobry panie profesorko. O czym z kimś takim można rozmawiać ?!!. Zobacz zachowanie tzw świata polityki jeśli chodzi o Majdan- przecież to jest dzień dobry panie profesorko.
Żydać się chce, te głąby wmawiają ludziom, że bronią demokracji na Ukrainie. Jadą wszystkie kaczki od tzw lewa do prawa i krzyczą "heiHitler" . Ach- szkoda słów Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.01.31 o 22:02
Co Ty... Tutaj zawsze możemy odpocząć, konie napoić i dobrym towarzystwem sie nacieszyć.
Z kim tu walczyć? A Ty fajter jesteś, nie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 21:37
Spirito.
Sam sobie dobrze radzisz. Czytałem dzisiaj twoją walkę z hasbarą pod tym art. Często czytam, że ty jesteś ok, tylko ten kumpel Wojtas jest wszystkich wrogiem. Będziesz musiał go wyrzucić, albo dalej walczyć :-)))))))))))))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.01.31 o 22:03
Wojtas... No właśnie... :D)))))))))))))))))

No cóż, nie opuszczę przecież go w potrzebie. Taki mój parszywy los... :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 22:09
Spirito.
Co im ten nasz Wojtas przeskrobaŁ?!! No u nas faktycznie możemy konie poić - raj na ziemi. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.01.31 o 22:44
Ten nasz Wojtas niestety przecenił publikę bo wielu to matoły z małym móżdżkiem ale za to z wielką jadaczką.
Ale poradził sobie wzorowo. W końcu z Polaków, nie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
MatiRani, 2014.01.31 o 20:17
Sama racja w artykule.

Warto pamietac, jak na poczatku rozrób najemników w Kijowie, jeden z protestantów puscil farbe, ze :
"zjechalismy sie tutaj z calej Europy"
CBDU
M
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Zenon Jaszczuk, 2014.01.31 o 21:32
MatiRani.
Napewno zjechali z jewropy. Mieliśmy tego próbkę z tzw niemcami na Marszu Niepodległości. No można w majtki narobić czytają jak oni bronią demokracji na Majdanie. Musimy i my brać widły i iść na "Warszawę"wywalać obornik. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Najskuteczniejszy czołg? Telewizor 
Jacek, 2014.01.31 o 23:09
Migawki z demokratycznej rewolucji.

+wolna-polska.pl

Bratobójcze walki- największa głupota.
Kto na tym skorzysta?
Dziękuję za art.- dobry!
Światowa swołocz w natarciu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…