Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2014.02.17 20:35

Nowy program PiS - brama do szczęścia

 
 
To źli komuniści okradli naród a nowa "niepodległa" władza w "wyzwolonym" cudownie spod czerwonego bata kraju nic nie mogła zrobić. Patrzyła na wszystko szeroko zamkniętymi oczami.
 
Z niecierpliwością oczekiwałem na wielkie wydarzenie, którym miało być przedstawienie nowego programu PiS . Doczekałem się. Niemożliwym jest ustosunkowanie sie do całości, na to przyjdzie jeszcze czas bo przecież tak ważny dokument z pewnością wywoła szeroką i owocną debatę społeczną.

 
"Dla nas, Polaków, własne państwo ma jednak jeszcze jedno znaczenie – przez 123 lata nie istniało żadne suwerenne państwo polskie. Nie mogliśmy decydować o własnym losie.
To powód, dla którego uznajemy państwo polskie za wartość najwyższej wagi, a wszelkie podważanie jego suwerenności, czy wręcz istnienia, za niemożliwe do przyjęcia i zgubne dla narodu oraz zagrażające polskości w wymiarze teraźniejszym i historycznym"
 
  Piękne i mądre słowa. Szkoda tylko, że PiS ze swoimi przywódcami na czele zrobili tyle złego co stoi w jaskrawej sprzeczności z tymi deklaracjami. Oczywiście w tym dziele zniszczenia nie byli sami bo każdy rząd dołożył swoją cegiełkę ale po co te kłamstwa i hipokryzja?
Choć możliwym jest, że niepotrzebnie czepiam się Prezesa. Może przeszedł on jakąś cudowną metamorfozę i nagle Polska stała się najważniejsza? Już wojny USraela i "wolność" Ukrainy odejdą na dalszy plan? Pożyjemy zobaczymy...
Ale jednak czytając dalej czeka nas kubełek zimnej wody:
 
"Nasze państwo, nasza wolność, ład demokratyczny i solidarnościowy nie może być traktowany w oderwaniu, wyabstrahowany z międzynarodowych relacji, w których dominuje, przynajmniej w Europie, globalizacja i społeczeństwo otwarte."
 
Czyli nihil novi. Nie łudźcie sie zbytnio Polaczkowie. Nasi zawsze górą!
 
  Żeby jednak nie było zbyt okrutnie to czytamy dalej:
"Własne suwerenne państwo narodowe jest dla nas wartością kluczową, gdyż bez niego nie mogą być realizowane inne wartości, które uznajemy za podstawowe."
Ja rozumiem, że program przedstawiany publicznie powinien być pisany językiem zrozumiałym dla zwykłego szaraczka ale nie może urządzać kpin z inteligencji czytających. Jak bowiem można jednocześnie stawiać na piedestał wartość najwyższą - niepodległość, żeby za chwilę temu zaprzeczyć a potem znowu dla uspokojenia rzucić jakiś banał typu:
 
"Nie akceptujemy niekontrolowanej erozji suwerenności europejskich ojczyzn. Naszej wolności będziemy bronić zdecydowanie,
wprowadzając najmocniejszez możliwych bariery prawne przed możliwością takich praktyk wobec Polski. To jest nasz eurorealizm."
 
  I znowu zaczynam być spokojny. Prezes nie akceptuje "erozji suwerenności "... Tym bardziej, ze dla tych niezdecydowanych prezes ma bardzo ważną radę:
"Warto być Polakiem, przynależeć do naszej wspólnoty narodowej, a więc warto, aby ona trwała i miała swoje państwo.(...) Warto, byśmy mogli obronić się przed zagrożeniami dla naszej wolności."
 
Tak więc co tam! Miejmy jednak to swoje "państwo" bo przecież "warto".
 
  Dalej następuje "Diagnoza" - prezes jak wytrawny lekarz przedstawia co się tak naprawdę wydarzyło po '89 roku. To w sumie taka fajna, napisana bardzo prostym językiem pogadanka dla ćwierćinteligentów i młodzierzy szkolnej, która z przyczyn oczywistych tych czasów pamiętać nie może. Także my, starsi, możemy w końcu dowiedzieć się, że to źli komuniści okradli naród a nowa "niepodległa" władza w "wyzwolonym" cudownie spod czerwonego bata kraju nic nie mogła zrobić. Patrzyła na wszystko szeroko zamkniętymi oczami. Musiało upłynąć ponad 20 lat tej "wolnej Polski", musiał pojawić sie prezes, (który z pewnością tamtych czasów nie pamięta osobiście bo urodził sie wczoraj), byśmy poznali brutalna prawdę. Dzięki ci prezesie!
 
  Czyhają jednak na nas jeszcze inne groźne zjawiska, które bezlitośnie demaskuje prezes :
"Obok odrzucenia zasady pro publico bono duże znaczenie mają też predyspozycje nowo-starej elity do podporządkowywania się wpływom zewnętrznym również na poziomie tożsamościowym. Przybiera to różne formy, w tym najbardziej widoczną, niemal ostentacyjną jest kwestionowanie wartości polskości i przeciwstawianie jej „europejskości”. Takie nastawienie łączy się często z całkowicie bezkrytyczną gotowością, interesowną bądź bezinteresowną, przyjmowania płynących z zewnątrz postulatów odnoszących się do polskich spraw.(...) Niezależnie od poprawności
naukowej pojęcia „postkolonializm”, rezygnacja znacznej części elity z lojalności wobec państwa polskiego jest bez wątpienia poważną cechą systemu utworzonego po 1989 roku."
 
Złotousty prezes. Dokładnie tak było i jest. a jak do tego doszło?
 
 "Kryzys nastąpił w momencie, gdy zbiegły się dwa wydarzenia. Po pierwsze, pierwotna dynamika gospodarcza związana z odrzuceniem komunizmu i uwolnieniem drobnej inicjatywy prywatnej
zaczęła gasnąć. Po drugie, siły postkomunistyczne, które doszły do władzy po upadku AWS poczuły się tak silne, że postanowiły zaatakować, ograbić i całkowicie uzależnić od siebie najpotężniejszy
z fi larów systemu III RP; ten zaś broniąc się doprowadził do ograniczonego i wywołującego szok odsłonięcia głębokich mechanizmów systemu, które za przyczyną nastawienia głównych mediów pozostawały dotychczas ukryte przed zdecydowaną większością społeczeństwa."
 
  I znowu ci źli dopadli tych dobrych, którzy w pocie czoła powiększali polski stan posiadania, bronili polskiej gospodarki i ziemi.
 
Zdarza się jednak prezesowi powiedzieć co prawdziwego:
"Fundamentalną zasadą, na której opiera się „system Tuska”, jest traktowanie utrzymania władzy jako celu nadrzędnego. Z tej zasady Tusk i jego otoczenie wyprowadzili wnioski natury socjotechnicznej,
określające praktyczny kształt polityki rządzącej koalicji, w której dominująca rola przypada Platformie Obywatelskiej."
 
   Jest to jednak prawda z gatunku półprawd. A wiadomo, że pół prawdy to całe kłamstwo. Opisany wyżej model jest typowy dla WSZYSTKICH ekip, które dorwały sie do władzy.
 
  Dalej prezes przedstawia wiele patologi i wszystko jest najprawdziwszą prawdą. Nasze państwo zaczyna sięgać dna. Niszczona jest tożsamość narodowa, gospodarki już raczej zniszczyć nie można bo nic praktycznie już nie mamy. Ziemia,do tej pory ukradkiem a już za chwilę całkiem oficjalnie wymknie nam się spod nóg.
Ja wiem doskonale, że prezes to nasza jedyna nadzieja bo nikt nam już sie nie ostał. Tylko po co takie ważne dokumenty jak program partii każe pisać kretynom, którzy uznaja Naród za bandę imbecyli?
Bo Pana Jarosława kaczyńskiego o osobiste autorstwo nie posądzam.
 
 Na razie odłożyłem czytanie szczegółów tego programu. Muszę trochę ochłonąć...
 
Link do całości programu +www.pis.org.pl 

 
7963 odsłony  średnio 4 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: program pis.
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.17 o 22:54
Nasze państwo, nasza wolność, ład demokratyczny i solidarnościowy nie może być traktowany w oderwaniu, wyabstrahowany z międzynarodowych relacji, w których dominuje, przynajmniej w Europie, globalizacja i społeczeństwo otwarte
Dziękujemy - już wszystko jasne.
Reszta nie ma znaczenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.17 o 23:10
Takie wrzutki, które są prawdziwym programem pisane są zwykle małym drukiem i wplatane w bogoojczyźniany bełkot dla naiwnych. Dlatego uważam Kaczora za największego szkodnika.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.17 o 22:55
Spirito witaj.
Coś mi się widzi, że prezes przeniesie Majdan do Warszawy. Będzie miał bliżej chodzić na występy razem z braćmi z innych partii. Tylko przeciw komu oni ten majdan zorganizują - oczywiście przeciw sobie :-))) Trudno wymagać od tych wszystkich prezesów wstrzymania sprzedaży Polskiej ziemi obcokrajowcom. Przecież to oni wszyscy razem uchwalili:-))). Można przyjąć, że na zachodzie niemcy za zgodą parchów okradną nas z ziemi a na wschodzie UPA dostanie w prezencie. A jeśli tak to czym ci durnie chcą zarządzać, że niby tak walczą o władzę:-)))Pomijam innych chętnych na naszą ziemię.
A więc kaczka!!! - pierwszy ruch to natychmiastowe wstrzymanie i unieważnienie obotem ziemią dla wrogów. Tego nie wykonasz parobku.
Powiedz Polakom, że PiS "wygra" i będzie "rządził" z PO:-))). To jest jak z tym - szpakiem i bocianem. A potem była zmiana i szpak........
To wszystko nadaje się do likwidacji. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.17 o 23:10
Obyś nie wykrakał...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia   
Vortex, 2014.02.18 o 00:50
Bo jak ja widzę Kaczyńskiego, to mi się Rydz Śmigły przypomina. Pajacował, błaznował wielce patriotycznie, za mordu trzymał, a był znienawidzony przez większość Polaków. We wrześniu 39 roku uciekł, ale później wrócił, zdaje się że Niemcy go nie ścigali. Ale ścigali go Polacy. Podobno umarł na jakąś chorobę, ale ja wierzę w wersję że załatwiło go polskie podziemie - bo co takie zwykłe gówno będzie się szwędać. I dokładnie ten sam los czeka Kaczyńskiego, gdy uda mu się wreszcie (nad czym intensywnie pracuje) doprowadzić do wielkiej katastrofy Polskę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.18 o 09:12
No ale Rydz jakimś dziwnym trafem ma swój plac w dość prestiżowym miejscu Warszawy. Czyżby mason?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Malawanda, 2014.02.18 o 17:18
Niefajną fotę Premiera( ten tytuł wszak dożywotnio panu Jarku przysługuje przecież) Waść skutecznie tym czasem wstrzelił do treści o "Nowy program PiS - brama do szczęścia "
Krytyka wypowiedzi Jarosława, jeśli już, to świetnie nawiązuje do rzekomego braku określenia istoty sprawy. Tu znowu cyt. bo tak być musi. Zatem dalej następuje "Diagnoza" - prezes jak wytrawny lekarz przedstawia co się tak naprawdę wydarzyło po '89 roku. To w sumie taka fajna, napisana bardzo prostym językiem pogadanka dla ćwierćinteligentów i młodzierzy szkolnej, która z przyczyn oczywistych tych czasów pamiętać nie może. Także my, starsi, możemy w końcu dowiedzieć się, że to źli komuniści okradli naród a nowa "niepodległa" władza w "wyzwolonym" cudownie spod czerwonego bata kraju nic nie mogła zrobić. Patrzyła na wszystko szeroko zamkniętymi oczami. Musiało upłynąć ponad 20 lat tej "wolnej Polski", musiał pojawić sie prezes, (który z pewnością tamtych czasów nie pamięta osobiście bo urodził sie wczoraj), byśmy poznali brutalna prawdę. Dzięki ci prezesie!
Też mi nie pasuje ów "eurorealizm
Ale niestety - ma Waćpan co lepszego?! Krytyka, owszem, że bardzo dobra, jeśli mamy coś w zamian...A, proszę Ciebie - mamy??
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.18 o 17:24
Fotka, uważam, jest trafiona bo oddaje zatroskanie prezesa(dożywotniego).
A jak nie mamy to co nam sie podoba to sobie wystrugajmy sami. Demokrację przecież mamy, nie?

Niech mi tylko dadzą tyle kasy co dostaje Kaczyński (albo chociaż połowę) to z pewnością wymyslę coś lepszego. I to nie na ok. 20 tyś kadrowych członków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Malawanda, 2014.02.18 o 17:42
Nie wiem, jaką kasę dostaje Premier, aczkolwiek może należy mu się? Nie wiem...Odnośnie demokracji - niestety taż jest zła. Weź, demokratyczne głupki mają decydować o Twoim losie? Trudny temat, bo to jest paradoks. Wzywam LONĘ do komentarzy . LONA, nic obowiązującego przecież. Twoje życzenie względem mnie poskutkowało, że ho,ho, Nie mogłam iść na gimnastykę QIGONG, bo w poniedziałek zaraz się zlecenia otworzyły. TU nie pora i czas, by o nich pisać:-) ale proszę Cię, wesprzyj mnie kontra rzeczom SL.
Jeśli myślisz inaczej - daj znać
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia   
Lona, 2014.02.18 o 18:06
Oto jestem, skoro wołasz ;)
Niestety stanę po stronie SL a przeciw JK :)
Jak już wspominałam tu , kiedyś należałam do elektoratu PiS ale ileż można oko przymykać ? Pan JK pięknie nieraz mówi tyle że jego czyny daleko odbiegają od deklaracji.
Moim zdaniem JK istnieje po to aby neutralizować prawą stronę (podobnie jak JKM).
Tak jak mówi SL, trzeba nam samemu coś wystrugać ;)

PS
Ciesze się, że masz zlecenia .

Odnośnie pieniędzy Kaczyńskiego, pewnie SL chodzi o dofinansowania dla partii. Toć one z naszych podatków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.18 o 19:13
YES YES YES !!!

Już cię Lona lubię :D)))

A pieniążki faktycznie partyjne a jakie inne?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Malawanda, 2014.02.18 o 17:55
No proszę Cię. Skoro wiesz, to powiedz, ile ów prezez Kaczyński co miesiąc kasy ma. Bo, proszę Ciebie, na przykład co miesiąc ja żadnej kasy nie mam.
Zaś ZUS płacić mus ( hi, hi rymy częstochowskie) Wiesz cóś o Premiera życiu? Lipa, lipa. Hmm , ..,.takie wpisy Bankom najbardziej się podobają
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.18 o 19:17
Nie o jego prywatne mi chodzi, partyjne. Z Państwowych (naszych) pieniędzy. Zresztą jego pensja prezesa też z NASZYCH pieniędzy. Więc niech sie lepiej postara.
Takie teksty to piszą gimnazjaliści na prezentację z WOS. Mam córkę gimnazzjalistkę to wiem.

A co Ty tak tego prezesa bronisz?
W takim razie sama mu pisz programy. Jestem przekonany, że takich głupot byś nie napisała :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Malawanda, 2014.02.18 o 17:29
Ze chcenia - muszę temat drążyć - zatem, co Państwo mają lepszego dla Nas, dla Polski, jeśli należy dezawuować deklaracje PISu? Esperanca, błagam wspomóż mnie teraz, żeby ten tekst naszego szacownego Kolegi SL nie poszedł w eter bez dotychczasowych komentarzy, które boleśnie negatywne są, mało .. SL się artystycznie w swojej notce przecież nie wysilił - o ile niemiło na JK, trudno... Zaś PORTAL zdecydowanie musi poziom , czujesz, droga ESPERANCO temat? Nie chcę na portalu, zatem oficjalnie wyrzutów autorowi wpisu przedstawiać. Odezwij się i wesprzyj , proszę
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.18 o 17:55
Łeno... Posiłków potrzebujesz?
Przecież skoro czepiam się wrednie i bezpodstawnie to z łatwością dasz sobie radę sama :)

Wypunktuj wszystkie "brednie", które napisałem i rozłóż na czynniki pierwsze. Nic prostsego. ja tak zrobiłem z tekstem prezesa.
I nie pisz mi, ze jemu coś się "należy". A za co, jeśli łaska?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Malawanda, 2014.02.18 o 21:11
Dobra! WYPUNKTUJĘ!
Espe, pomocy!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.18 o 21:14
To do roboty :D)))))))
Uwielbiam intelektualne nawalanki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.18 o 23:09
Zastanawiam się tylko, jak długo będzie się ciągnął pisowski ogon?
Komu zależy na jego przeciąganiu?
Sporo ludzi wierzy PiS-owi.
Ale widocznie na tym polega manipulacja -sztuczne podtrzymywanie opozycji.
Czy to nie jest to samo co za Oceanem- raz demokraci ,raz republikanie, aż do znudzenia?
Trzeba zmienić ten teatr.
Stawiamy na RN- co wyniknie, zobaczymy.
Węgrzy już wyrzucili niepotrzebną, niebieską flagę (2szt) przez okno.
Ale już znowu stawiane są Gongi Pokoju w wielu krajach- nowa mania. Dla ciekawskich podam link. Permanentna rewolucja- to jest to!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Piotr Świtecki, 2014.02.19 o 00:48
Gongi pokoju? Brzmi dalekowschodnio. I co, można w nie sobie pogonżyć,jak komuś się zachce pokoju?.. A to ci dopiero! Poproszę o link, koniecznie! :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.19 o 08:02
Nie wygląda na fotomontaż.
+wolna-polska.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.19 o 08:16
Szukając szczęścia mozna trafić tu:
+www.taraka.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.19 o 08:28
Jak stworzyć coś z nicości
+www.tiangong-qigong.org
W jednym z ichnich art jest to sposób na przeżycie "trudnego okresu transformacji"
Koniec linków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Piotr Świtecki, 2014.02.19 o 09:06
Panie Jacku! Pan to chyba nie chce "zdrowia i duchowego rozwoju, miłości, współczucia, pokoju, zrozumienia i radości"? I jeszcze innym nie daje ;-)
Dziękuję za interesujące linki, kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.19 o 10:54
Jakkolwiek by to przyjąć, jest to nic innego jak kolejny szczep dżumy przywleczonej nad Wisłę.
Ludzie którzy mogli by być bojownikami z naszym wspólnym okupantem zajęci są skutecznie medytacją, słuchaniem cudownych dźwięków z kawałka mosiężnej blachy, różnych odmian ćwiczeń itp.
Przy okazji tych zajęć "mistrz" uświadamia ideologicznie. Nie ma tam nic o Bogu.
Osobniki ze słabym systemem odpornościowym poddają się.
Moim obowiązkiem jest ostrzec przed pułapkami.
Każdy jednak ma wolną wolę.
Nikomu nic nie narzucam.
Ale uczmy się razem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy program PiS - brama do szczęścia 
Jacek, 2014.02.22 o 15:05
Tym razem nie uproszczenia a rozszerzenia.
Czy to też bierze się z ciemnoty?
Czy życie w tym środowisku wiele lat nie daje prawa do oceny?
Poniżej art. równie ciekawe następne.
+wiadomosci.monasterujkowice.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.19 o 12:35
"A hasbara wciąż udaje, że w Polsce “ściga” ruską razwiedkę. To zwłaszcza PiS i Kaczyńscy wciąż głośno krzyczeli i krzyczą, że Polską rządzi ruska agentura nie ,,widząc” rzeczywistych agentów z Mossadu i CIA, BND czy MI5 nie widząc, kto rozgrabił majątek narodowy, kto zadłużył Polskę, kto przejął banki, rozbroił armię, czyje wojska okupują Polskie terytorium.
Całość: +raportnowaka.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Paweł Tonderski, 2014.02.19 o 18:26
Tak tylko, że to wszystko sprzedawali polscy komuniści na spółkę z tzw. koncesjonowaną opozycją, i tymi z KOR-u... Kto zasiadał w zarządach spółek skarbu państwa, kto był dyrektorami i prezesami państwowych spółek, które podlegały tzw. prywatyzacjom, kto za to dostawał wielkie pieniądze, które obecnie są zdeponowane między innymi w bankach szwajcarskich i na Kajmanach, albo na Cyprze? :)))

Komuna w Polsce to nie tylko żydzi, ale również polscy komuniści, stąd to określenie żydokomuna, komuna w tym określeniu mówi również o Polakach, którzy ręka w rękę z żydami podzielili się wpływami i pieniędzmi przy okrągłym stole.

Obecnie wielu tzw. uczciwych Polaków należących kiedyś do PZPR-u, ZSL-u, SD całą winę za sytuację w Polsce chce obarczyć i zrzucić tylko i wyłącznie na żydów, którzy spiskowali przeciwko nim uczciwym Polakom, jednak w tym spisku uczestniczyli przecież również Polacy, bo przecież ktoś musiał, jednak zagłosować za tym, aby SLD rządziło w Polsce, ktoś głosował na Kwaśniewskiego, Milera, Kalisza, i im podobnych, ktoś wreszcie głosował na Komorowskiego i na Tuska, ktoś głosował za tym, aby Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.

A dzisiaj według tych prawdziwych i najprawdziwszych Polaków za wszystko są winni i odpowiedzialni tylko żydzi oraz Kościół Katolicki, no i agenci Watykanu, ale tych którzy kolaborowali w zasadzie przez całe swoje życie z komuną i z żydami, ci są według nich bez skazy to ich zdaniem polscy patrioci, wielcy Polacy albo bardzo rozsądni ludzie, którzy chcieli z Polski uratować co się da, brudząc sobie przy tej robocie swoje ręce nieczystościami aż po same pachy. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Adam39, 2014.02.20 o 09:32
Twoje rozumowanie jest moim zdaniem dziwne, łagodnie ujmując. Starasz się rozmywać prawdę, manipulując w sposób nomen omen hasbarski - ogólnikami, tworząc specyficzny miszmasz. „Tak tylko, że to wszystko sprzedawali polscy komuniści na spółkę z tzw. koncesjonowaną opozycją, i tymi z KOR-u...” – Ale na swoje twierdzenie nie dajesz odpowiedzi kto z Polaków narodowości polskiej a nie obywatelstwa polskiego zasiadał w spółkach skarbu państwa i którzy to polscy komuniści sprzedawali „ to wszystko”. W sposób talmudyczny, właściwy określonej nacji i bez uzasadnienia powyższego, zadajesz pytanie z domyślnym podtekstem - „kto był dyrektorami i prezesami państwowych spółek, które podlegały tzw. prywatyzacjom,” ? – no właśnie, kto był tymi Polakami, odpowiedz. Chętnie dowiem się, chyba i nie tylko ja.
„Komuna w Polsce” - słowo wytrych - ” to nie tylko żydzi, ale również polscy komuniści,”. Znów uproszczenie, ponieważ brali w tym udział również ludzie należący do innych nacji, n.p. Ukraińcy a może i nie tylko.
„ stąd to określenie żydokomuna, komuna w tym określeniu mówi również o Polakach, którzy ręka w rękę z żydami podzielili się wpływami i pieniędzmi przy okrągłym stole. „ - żydokomuna, to są żydowscy komuniści z nadania żydowskich sowieckich komunistów, dzierżący ster władzy w Polsce Ludowej do końca jej istnienia, a którzy chcą aby goimi nazywali ich polskimi. Polscy komuniści to byli lub są, jeżeli jeszcze są, Polacy należący do partii komunistycznej.( Tak gwoli uściślenia, zaznaczam że nie darzę ich nadmierną sympatią).
PZPR nie była partią komunistyczną, mimo że w jej szeregach byli komuniści w przeważającej mierze żydowscy, właśnie trzymający władzę i w partii i w państwie.
A iluż to polskich komunistów siedziało przy okrągłym stole a ilu żydowskich komunistów i nie komunistów, dzieląc się wpływami i pieniędzmi, wymień! Dobrze by było gdybyś określił stosunek jednej nacji do drugiej.
I dalej w tekście manipulujesz słowami bez składu i ładu, starając się obciążać Polaków a wybielać Żydów. Nie chce już mi się z twoim tekstem i twoim rozumowaniem dłużej polemizować, szkoda mi czasu. Pozostaje mi tylko współczuć ci Polaku, narodowcu i katoliku, bo przecież za takiego się podajesz, nieprawdaż?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 09:50
Panie Adamie, sugeruje Pan, że Paweł to też żŻyd? :)

Skoro wymaga Pan od Pawła dowodów na polskość części osób, które przyczyniły się do rozbioru/rozgrabienia współczesnejPolski, to myślę, że jednak wypadałoby zacząć od poparcia swoich własnych tez, na które Paweł odpowiada. Czyli od jakiegoś rozsądnego dowodu na to, że owi "żydzi" to Żydzi i że akurat to ma znaczenie, a nie np. po prostu obrotność, inteligencja, dbanie o własny interes - które nie są związane wyłącznie z żydością.

"Rozsądnego dowodu", czyli:
- coś więcej, niż linku hulających po sieci list "osób pochodzenia żydowskiego ze zmienionymi nazwiskami";
- wykazania, że znaczenie mają jakieś (jakie?) specyficznie żydowskie cechy, wyjątkowo tylko spotykane wśród nie-żŻydów.

Pozostaję z nadzieją na obiektywizm i logikę w podejściu do tematu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Adam39, 2014.02.20 o 12:21
Mufti
Nie uważam Pawła za Żyda, ale moim zdaniem, czasami jego sposób rozumowania jest bardzo bliski a w usprawiedliwianiu ich często prawie tożsamy. On jakby stara się, bezwiednie czy nie, wykopywać rowy między Polakami, zamiast łączyć.
Pragnę zauważyć, że nie ja poruszyłem temat wyprzedaży Polski, tylko Paweł. Dlatego oczekiwał bym rozwinięcia właśnie od niego. A czy Polacy posiadający polskie obywatelstwo wszyscy są narodowości polskiej i mają wspólne cele dotyczące Polski? Podobna sytuacja była z tego co jest mi wiadome i w PZPR.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.20 o 10:42
"PZPR nie była partią komunistyczną"

Panie Adamie, Pan to poważnie mówi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 10:52
Dobrze by było podefiniować pojęcia. Pan docent Kossecki też mówi, że z komunizmem ani ZSRR (od lat trzydziestych), ani PZPR nie miały wiele wspólnego. No, ale Pan Docent za PRLu zarówno siedział w więzieniu, jak i na zebraniach partyjnych, więc trzeba sobie wyrobić własne zdanie.
Ja jednak uważam, że jako łacinnicy powinniśmy opierać się na tym, co jest, a nie na odstawaniu od teorii :) Tak, że niestety komunizmem (realnym) był Związek Radziecki, a i nazywanie PZPRu partią komunistyczną mnie nie razi.
Panie Adamie, prosimy o wyjaśnienia! :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.20 o 11:18
"...jako łacinnicy powinniśmy"

Ze mnie kiepski łacinnik. Kilka poprawek miałem na studiach z łaciny :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 11:46
Ale z Twojego artykułu wynika, że jednak uznajesz wyższość faktów nad wyobrażeniami ;-)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.20 o 12:20
No jeśli o to chodzi to jestem łacinnikiem. Troche... :))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.20 o 11:29
Pana docenta uważam za moralne dno więc powoływanie się na niego w odpowiedzi na moje komentarze mija się z celem.

To jeden z takich co ma wbijać Polakom do głowy że PZPR nie była partia komunistyczną i w ogóle w Polsce komuny nie było. Jak widać udaje się to im. Udaje się to im nawet z ludźmi którzy w tej komunie żyli i dziś są po prawej stronie. Tragedia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 11:44
Wydaje mi się, że należy najpierw rozpoznać fakty, a nie oceniać osoby. A już szczególnie nie mieszać jednego z drugim.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.20 o 11:54
Oceniam osobę na podstawie faktów. Jeden z nich sam wyżej przytoczyłeś . Wcześniej nie wiedziałam nic o tym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 11:58
Dość rychła Lona w ocenianiu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Paweł Tonderski, 2014.02.20 o 12:56
Byli tacy ideowi komuniści w Polsce zresztą w Rosji również, w Hiszpanii "toże", ale i w Niemczech również, że nawet jak ich towarzysze strzelali im w tył głowy, to oni byli nadal przekonani o słuszności swojej idei, oni nadal wierzyli w komunistyczny raj i dobrobyt, a ci co do nich strzelali to nie byli komuniści tacy jak oni, tylko reakcja lub agenci zachodu albo burżuje.

U nas w Polsce też często dochodziło do pokazowych procesów, gdzie skazywano za niewielkie przewinienia swoich ideowych komunistycznych kolegów, na przykład za to że ukradł śrubokręt, albo worek ziemniaków, albo worek gwoździ. A ci co kradli miliony w tym samym czasie opalali swoje cielska na złotych piaskach w Bułgarii i z tego powodu nie płakali.


Najważniejsze było płynięcie z głównym ściekiem, przy tym trza było udawać, że płynie się pod prąd, i tak jest w Polsce do dzisiaj.

To jest dopiero mentalność i sposób na życie prawdziwych Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Adam39, 2014.02.20 o 13:15
Mufti
Nie śmiałbym odpowiadać za pana docenta Kosseckiego. W czasach istnienia ZSRR oficjalne tak mówiono o panującym tam systemie, realny komunizm. Natomiast w Polsce ustrój wtedy panujący nazywano demokracją ludową. Na ile to była demokracja ludowa i na ile ludowa a na ile partokracja, toczą się spory, tak jak na temat obecnie panującej w Polsce demokracji.
Moim zdaniem, nazywanie wszystkich członków istniejących wtedy oficjalnie partii - czyli PZPR, ZSL, czy SD komunistami i wrogami Polski, jest co najmniej uproszczeniem, lub zamierzonym robieniem wody z mózgu ludziom nie znającym ówczesnych realiów. A to stara się robić, jak daje się zauważyć jeden z portalowych kolegów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Adam39, 2014.02.20 o 13:25
Pani Lono, moim zdaniem w swojej masie nie była, mimo rządzącej nią górą składającą się w większości z żydokomunistów i w różnych czasach w różnej ilości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.20 o 15:43
Chyba należy odróżnić dwie rzeczy.
Cel powstania PZPR i role jaką spełniała w tworzeniu Polski Ludowej, od tego dlaczego jakiś Kowalski z Pcimia Dolnego wstąpił do PZPR.
PZPR była i jest (przecież SLD to tylko zmiana szyldu)partią komunistyczną. Ta zbrodnicza organizacja powstała aby wprowadzać w Polsce ideologie marksizmu i leninizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Adam39, 2014.02.21 o 07:20
Pani Lono, z pierwszym zdaniem zgoda. Z drugim w dużym uproszczeniu, również. Natomiast równanie PZPR z SLD jest całkowicie nie trafione. PZPR czy to się komuś podoba czy nie, była partią masową i w 1980 roku liczyła ponad 3 mln. członków (czy pani nadal wierzy że komunistów) a liczba ludności wynosiła wtedy, wg danych GUSu ponad 35 mln. co stanowiło ca 8.6 % ludności Polski. Natomiast SLD jest w gruncie rzeczy partią kanapową i nawet nie podają ilu liczy obecnie członków, tak jak zresztą wszystkie obecne partie w Polsce. Jej wierchuszka, a może większość członków, lub może nawet wszyscy, są to byli aparatczycy z dawnego PZPR, byli oficerowie służb siłowych, oraz dzieci lub wnuki żydokomunistów. Co wcale nie oznacza że w składzie osobowym byłych aparatczyków, czy oficerów służb mundurowych większość stanowią Polacy narodowości polskiej. I z pobieżnych chociażby obserwacji SLD wynika, że należą do niej ludzie bezideowi i zdemoralizowani karierowicze, których celem nie jest na pewno dobro i pomyślność Polski. Zresztą jak widać dotyczy to wszystkich partii będących obecnie w sejmie.
Pani Lono, daje się zauważyć myślenie niektórych osób oparte na bajkach o żelaznym wilku, których nasłuchali się jako dzieci i dalej myślą nierealistycznie. Czy przyklejanie różnych brzydkich gąb, przy czym najczęściej nie zgodnych z prawdą Polakom służy umacnianiu polskości i jednoczeniu w obliczu zagrożenia istnienia naszej nacji. A niektórzy jednak uporczywie to robią, chcąc by uważano ich za dobrych Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.21 o 08:35
SLD przejęło całą kasę po PZPR, oprócz tego dostali też pieniądze z Moskwy (tu mówi się o milionach). Maszerują z sierpem i młotem śpiewając międzynarodówkę.
Ideą komunizmu jest stworzenie jednego wielkiego państwa z jednym rządem. To się realizuje na naszych oczach. Różnica polega jedynie na tym, że wcześniej chciała to zrobić Moskwa dziś dzięki marszowi przez instytucje uczniów szkoły frankfurckiej ma konkurencje. Zmieniły się jedynie metody "zbawiania świata" ale nie cel. Zmieniła się baza i nadbudowa.
Mówi Pan, że nie ma ideowych komunistów, proszę posłuchać co mówią ludzie szczególnie ci na stanowiskach , jaka idea im przyświeca. Czy nie ta o której mówię?

Proszę Pana, nie czytam bajek z pierwszych stron gazet. Więcej. Staram się uważać na to kogo w ogóle słucham zanim zdecyduje czy tej osobie mogę wierzyć. Poznaniu ideologi i historii komunizmu poświeciłam ostatnie kilka miesięcy.Wiedze czerpie z książek i wykładów takich ludzi jak: T. Guz (dziś najlepszy znawca całej tej ideologii), P.Jaroszyński, S.Cenckiewicz, L.Żebrowski, M.Chodakiewicz, A. Nowak. P. Wieczorkiewicz i wielu, wielu innych.
Pan potrafi wymienić nazwiska żydów w Polsce, ja uważam ze poza nerwica żołądka z takiej wiedzy nic nie wynika. Mnie interesują polskie elity ( tak, uważam że takie mamy) i to co oni mówią, czego uczą. Im wole poświęcać swój czas.

Piękne jest to że stara się Pan bronić dobrego imienia Polaków i walczy o to aby mówiono o nich tylko dobrze. Jednak faktom zaprzeczać nie wolno ale trzeba też i umieć je właściwie przedstawić. W tym temacie polecam wykłady Leszka Żebrowskiego.

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.21 o 08:50
Oryginalny komunizm opierał się na materializmie, a to, co teraz dominuje, to czystej wody idealizm. Nie rozumiem, jak ks. prof. Guz może to utożsamiać?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.21 o 08:57
Porównaj system wartości Polaków 30 lat temu i teraz.
Materializm święci swój tryumf.
Co się nie udało Leninowi, Stalinowi udało się szkole frankfurckiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.21 o 09:11
Polacy dostali, co chcieli - pełne półki i wolność.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie   
Lona, 2014.02.21 o 09:17
Tak, szczególnie wolność od pracy :)

a tak nawiasem mówiąc, rozpatrywanie czy my mamy komunizm czy nie. Mamy liberalizm czy nie itd. itp to nic innego jak "psia krzywa pościgu".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Paweł Tonderski, 2014.02.20 o 11:20
Pan Adam przed tym gdy komuś zarzuci żydowskość sam powinien udowodnić swoje czysto polskie pochodzenie.

Niestety w Polsce jest dużo tzw. narodowych komunistów rodowitych Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 11:43
"Pochodzenie" w sensie biologicznym? Czy mentalne? (Nie na gojską głowę to wszystko...)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Paweł Tonderski, 2014.02.20 o 12:04
I takie i takie. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Paweł Tonderski, 2014.02.20 o 12:14
Jeżeli komuny w Polsce nie było to, jak pan nazwie to co się wydarzyło w Polsce po 1945 roku a trwało w zasadzie aż do końca lat siedemdziesiątych?

I jeszcze jedno, niedługo okaże się, że Albin Siwak lub ci co byli w Grunwaldzie, członkowie PZPR-u to sami żydzi. To kto wreszcie wspierał PZPR, kto należał do UB, SB, MO, ORMO, SW, kim byli tzw. utrwalacze władzy ludowej, kto zasiadał w sądach doraźnych, kto wstępował do komunistycznych hufców pracy, kto należał do KBW, sami żydzi, Polaków tam nie było?

To w PZPR-e byli sami żydzi? Z pana pisania wynika jedno, że w PZPR-e byli uczciwi i porządni Polacy, a reszta swołoczy to żydzi. To Piotrowski i jego ludzie to byli żydzi? Gierek, Gomułka, czy Jaroszewicz to byli żydzi, a Kociołek, a Jaruzelski, a Kiszczak, żeby już daleko nie szukać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.20 o 12:38
Adam39 witaj.
Zobacz jaki ciekawy i bardzo wiele mówiący tekst ukazał się na onecie. Czy to sygnał, że Janukowicz już przegrał:-)))) Apel do Żydów całego świata - +tygodnik.onet.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Adam39, 2014.02.20 o 12:47
Czołem Zenek, rzeczywiście ciekawy tekst. Pożyjemy, zobaczymy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Piotr Świtecki, 2014.02.20 o 14:26
Ciekawe. Dzięki za link.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Jacek, 2014.02.20 o 22:53
Zenek, tekst w Tygodniku nie jest aż tak ważny co ujawnienie, przez jego zmieszczenie, czyją tubą jest ta gazeta. Fakt namacalny, jeśli ktoś miał wątpliwości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.21 o 08:35
Jacek.
O ile ja wiem, to my nie mamy polskiej prasy:-))) Tak samo jak onet nie jest polskim portalem. Dlatego myślę, że to informacja jest istotna a nie która agentura to podała. Czytam, że jest jakieś porozumienie na Ukrainie. No, to teraz czeka ich dobrobyt jewropejski . Tym bardziej, że właśnie żydzi walczyli na barykadach. Chyba miałem nosa, że to już koniec walki bo żydzi się pochwalili przed światem. Teraz będą doić. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Hasbara w polskim Sejmie 
Paweł Tonderski, 2014.02.20 o 15:44
Jeżeli PZPR był opanowany przez żydów i żydokomunistów, morderców Polaków, to czego tam szukali prawdziwi polscy patrioci w postaci Siwaka czy Poręby, albo Korwina, który był w przybudówce PZPR-u w SD?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…