Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2014.02.23 22:06 02.24 07:17

Ukraina

 

- czyli krajobraz po burzy

 
Unia najpierw w ramach umowy stowarzyszeniowej pozbawi Ukrainę tego majątku, który nie zdążyli zagrabić rodzimi oligarchowie a potem... Potem to sie zobaczy.
 
 Sytuacja na Ukrainie, przynajmniej chwilowo, wyklarowała się.
"Bohaterski Majdan" zwyciężył, "krwawy dyktator" Janukowycz zbiegł i się ukrywa, jego urzędnicy też szukają bezpiecznego schronienia.
Piękna Julia wyszła na wolność i już przymierza się do fotela prezydenta. Czyli kompletny happy and...
Na ile były to wydarzenia "spontaniczne" "ciemiężonego narodu ukraińskiego" a na ile precyzyjnie zrealizowany scenariusz, ćwiczony już w ostatnich trzech dekadach w innych miejscach globu?

 Pani Victoria Nuland, asystentka Sekretarza Stanu USA w grudniu zeszłego roku powidziała w Natio­nal Press Club w Waszyngtonie, że USA zainwestowały 5 mld $ "w celu zapewnienia Ukrainie przyszłości na jaką zasługuje".

 A na jaką przyszłość "zasługuje" Ukraina i Ukraińcy? Patrząc na to co sie dzieje to przyszłość nie rysuje się raczej w różowych barwach.
Pośród medialnego zgiełku posłusznych przekaziorów jest wszystko tylko nie wspomnienie faktu, że Janukowycz został legalnie wybrany na stanowisko prezydenta z dość szerokim poparciem Ukraińców.
Nikt nie kwestionował jego wyboru gdy zwyciężył przy urnie Wiktora Juszczenkę, nawet jeśli było to duże rozczarowanie dla tych, którzy Juszczenkę finansowali. A nawet załatwili mu żonę.

 Niewiele mówi sie o tym, że druga żona Juszczenki - Katerina Chumaczenko to ex pracownica Departamentu Stanu USA gdzie zajmowała się "prawami człowieka". Jeszcze mniej mówiło sie o tym, że zanim zaczęła robić karierę w Waszyngtonie była jednym z aktywniejszych członków OUN-B, frakcji (a później niezależnej organizacji) neo-nazistowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, utworzonej 1940 roku w Krakowie. Literka "B" pochodzi od "Bandera". Ta zacna organizacja wcale nie umarła, dała nawet początek działajacej na Ukrainie partii Swoboda. Zawołaniem tej partii jest "Ukraina dla Ukraińców", to samo hasło, które wymyślił Stefan Bandera gdy rozpoczynał kolaborację z Hitlerem. Jakie skutki miało to dla nas, Polaków to chyba nie muszę przypominać...
Można więc powiedzieć, że rząd amerykański zanim wsadził panią Katerinę do łóżka Juszczenki sam poślubił ukraińskich nazistów.
O tych sprawach nasze media raczej nie wspominają.

 A Ukraińcy mają prawo być rozczarowani rządami Janukowycza tak samo jak Polacy mają prawo być rozczarowani rządami Tuska. Nie oznacza to jednak, że mamy prawo oblegać Kancelarię Premiera i Belweder by przy pomocy koktajli Mołotowa wymusić ustąpienie rządu i Prezydenta i strzelać z ostrej broni do interweniujących policjantów. W dodatku za pieniądze jakiegoś dobroczynnego sponsora.
Dobrze by było gdybyśmy także te okoliczności wzięli pod uwagę egzaltując się "zwycięstwem" Majdanu.

 Plan wyrwania Ukrainy spod wpływów Rosji jest dość stary. Już w 1997 roku Zbigniew Brzeziński pisał, że jeśli Moskwa odzyska kontrolę nad Ukrainą, ze swoimi 52 mln mieszkańców i wielkimi zasobami, odzyska kontrolę nad Morzem Czarnym to automatycznie wejdzie w posiadanie środków i narzędzi by stać sie na nowo imperium.
Stąd więc te amerykańskie "inwestycje w demokrację" na Ukrainie, o których mówi V. Nuland.

 Już po przegranej Juszczenki powstały na Ukrainie dziesiątki tzw. "organizacji pozarządowych", fundacji, "instytutów badawczych", które dokonały prawdziwej inwazji na życie polityczne kraju. Z tych bardziej znanych to: Free­dom House, Natio­nal Demo­cra­tic Insti­tute, Inter­na­tio­nal Foun­da­tion for Elec­to­ral Systems, Inter­na­tio­nal Research and Exan­ges Board. Szerząc kulturę zachodu i krzewiąc demokrację kupowały stacje telewizyjne i radiowe. Część dostarczonych przez Wuja Sama środków poszła na tworzenie i szkolenie oddziałów paramilitarnych, które mogliśmy podziwiać w akcji na Majdanie.

 Poza tym agenci zachodnich służb, byli w Syrii to dlaczego nie mieliby być na Majdanie? Tam mieli nawet łatwiejsze zadanie. "Krwawy dyktator" Janukowycz wydawał sie mieć mniejsze jaja niż np. Miloszewicz w Jugosławii. A zanosi się na to, ze też trafi pod jurysdykcję jakiegoś "miedzynarodowego trybunału". Krwawych dyktatorów, jeśli sie nie uda najpierw zabić należy sądzić, z całą surowością prawa.

Janukowycz upadł i władza przeszła w ręce "wyzwolicieli".
Już mamy pierwszy problem - Krym z pewnością zażąda secesji i będzie chciał z powrotem należeć do Rosji, Rosjanie na wschodzie kraju poczują sie zagrożeni i część pewnie wyemigruje. Należy bowiem pamiętać, że nie był to solidarny zryw całego narodu ukraińskiego ale głównie Galicji z neo-nazistowskimi banderowcami na czele. A oni nie reprezentują pkt widzenia wszystkich Ukraińców. Trudno właściwie przewidzieć teraz jaki będzie rozwój sytuacji. W każdym razie na spokój sie nie zanosi.

Europa, wierna wykonawczyni planów Waszyngtonu, otworzyła puszkę Pandory, która niebawem eksploduje w jej rękach. Uwolniona Tymoszenko zapowiedziała już publicznie, ze Ukraina niebawem stanie sie członkiem Unii bo na to zasługuje. Ale ci, którzy w dobrej wierze walczyli na Majdanie maja w głowie inny obraz Europy niż jest ona w rzeczywistości.

 I ci, którzy, żeby dopiąć tego celu sprzymierzyli się z neo-nazistami spod znaku Bandery wierzą, że do pięknej, bogatej Europy wejdą jutro.

 Nie wiedzą jednak biedacy, że Europa potraktuje ich podobnie jak Turcję - ad calendas graecas. Najpierw w ramach umowy stowazyszeniowej pozbawi Ukrainę tego majątku, który nie zdążyli zagrabić rodzimi oligarchowie a potem... Potem to sie zobaczy. Zresztą proponowana do podpisania w Wilnie umowa nie przewidywała wcale konkretnej opcji przyjęcia do Unii. Polska już przerabiała taki scenariusz.

No ale co zrobić z Rosją i Putinem?

Moim zdaniem, jeśli Rosja nie wykona żadnych gwałtownych ruchów w sprawie Ukrainy oznaczało to będzie, że został zawarty jaki deal, gwarantujący Rosji przynajmniej zachowanie status quo.

 W końcu Obama jest Putinowi winny jakąś przysługę za Syrię, nie? 

 
6541 odsłon  średnio 4,2 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ukraina, Unia.
Re: Ukraina 
Jacek, 2014.02.24 o 15:05
Jeśli Rosja nie wykona żadnych gwałtownych ruchów...
Nie wykona.
To ta sama strona medalu.
Świat już dawno przekształcony został jako jednobiegunowy.
Tylko nieliczni się orientują.
E-kołchoz to tylko pierwszy etap pilotażowy.
Za nim będą następne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Piotr Świtecki, 2014.02.24 o 16:51
To jest ciekawa teza!
Zobaczymy.
Standardowa wizja jest taka, że Rosja musi trzymać z Ukrainą, bo bez niej traci status imperium.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Paweł Tonderski, 2014.02.24 o 17:05
Kto będzie Ukrainie dostarczał ropę i gaz ziemny? Z Krymu Rosja nie zrezygnuje, ma tam ich flota stacjonować do 2047 roku, a czy połowa tzw. Ukraińców wyjedzie z Ukrainy, rodowitych Rosjan, oni przeprowadzą się już niebawem do Rosji, kto ich do tego zmusi?

A co Ukraina ma zamiar uczynić z autonomicznym regionem tatarskim na Krymie?

Czy w Sewastopolu przestaną stacjonować Rosjanie?

Oligarchowie "ukraińscy" przestaną robić interesy z Rosją?

Dlaczego Polacy mają wspierać Ukrainę, jeżeli majątek oligarchów ukraińskich to grube setki miliardów euro i dolarów?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Jacek, 2014.02.24 o 17:26
Majątek oligarchów.
Setki może nie ale dziesiątki na pewno.

+infonurt3.com
Oraz inne ciekawe art. na tej str.
Pozdrawiam Załogę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 18:23
Witam Was, wróciłem z Majdanu i próbuję zebrać siły żeby napisać jak to wygląda, na szybko nie chcą Kliczki Tymoszenko nie chcą nawet unii, teraz chodzą po domach i sprawdzają czy kandydaci do rządu nie są za bogaci, oligarchowie? :-) za chwilkę ich już nie będzie, uciekną na zachód, bo tłum jest głodny i już zobaczyli jak żyły elity
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 18:44
Pisz teli szybciej, czekamy.

Najważniejsze, że wróciłeś :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.24 o 18:52
teli witaj.
Podoba mi się "działalność" prawego sektora (to powinno być w POLSCE) szkoda tylko0, że to potomkowie morderców dzieci, kobiet, starców czyli UPA. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 19:00
Jarek ja jutro do ciebie zadzwonię i ci wszystko opowiem Ty napiszesz a ja się podpiszę :-) na facebooku są już zdjęcia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 19:42
Super, miałem to samo na myśli :))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina   
Lona, 2014.02.24 o 19:13
Ciekawe co jest dla nich wyznacznikiem bogactwa ? Gdzie są granice ? Kto dokonuje oceny ?
Jakże to śmierdzi bolszewizmem. Mam nadzieje, ze Polacy nie zarażą się tą azjatycką chorobą.

Polecam ku refleksji

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Piotr Świtecki, 2014.02.24 o 19:19
Teli, wrzuć proszę chociaż parę zdań. Taka bezpośrednia relacja jest bezcenna.

Czym jechaliście?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 19:40
moim samochodem zabrałem Wandy Marioli syna i wyszła super sesja no i porozmawiałem z Ukraińcami Polakami Rosjanami link do zdjęć +www.facebook.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.24 o 20:33
teli.
Narazie strona nie dostępna ? Czy tylko u mnie? Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 20:37
trzeba mieć facebooka załóż byle jakiego na Jana Kowalskiego

ps. Mufti a my nie mamy swojego jako strona ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.24 o 20:39
teli.
Dzięki za informację. Rezygnuję z oglądania. Nie lubię jak coś muszę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Piotr Świtecki, 2014.02.24 o 20:49
No jakoś w końcu nie, zawsze coś pilniejszego do zrobienia.
Założyłbyś?
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Adam39, 2014.02.24 o 21:12
teli, u mnie mimo zalogowania na fajsie i wielokrotnego podejścia, za każdym razem jest napis:Zawartość chwilowo niedostępna
Nie można wyświetlić żądanej strony. Może ona być chwilowo niedostępna, wybrany link może nie działać lub możesz nie mieć uprawnień do wyświetlania tej strony.
Wróć do strony głównej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 22:36
OK nie działa zaraz na maile dam wam moje hasła tylko nie czytajcie moich romansów :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 22:42
w mailach dałem zły link ten jest dobry +www.facebook.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.24 o 18:44
Spirito.
Myślę, że to wcale nie po burzy. Jak gdzieś czytam, obecnie potrzeba Ukrainie około 150 miliardów $ czy jewro aby utrzymać obecne warunki egzystencji. Tej kasy nikt nie da. A więc walka była jak by nie o Ukraińców tylko o geopolitykę. Moim zdaniem pozornym zwycięzcą jest banderowski prawy sektor. Można powiedzieć czystej krwi faszyści, kumple kaczyńskich, kowali,sikorskich, tusków, sraiuszy i innych wrogów Polski i Polaków. Słyszę, że zbierają pieniądze na pomoc tym braciom. A moim zdaniem, popieracze faszyzmu powinni znależc się w kopalniach węgla (delikatnie mówiąc). Szkoda słów na te tematy zastępcze gdy złodzieje oddają polskie złoto, gdy oddają polską ziemię wrogom, gdy obce siły bandyckie mają pilnować w Polsce porządku na ulicach....... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 19:45
Wcale nie uważam, że to "po burzy". napisałem, że "chwilowo sie wyklarowała".
Tam moim zdaniem będzie wojna domowa. A naziole od Bandery zostali wykorzystani. Jak nowi władcy trochę okrzepną to dadzą im kopa w d... albo do tiurmy wsadzą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 20:12
Banderowcy ? właśnie nie, mało co mnie nie zadusili ale z miłości, oni są młodzi i nie wiele wiedzą na temat historii, jeśli już to wspominają Wielkiego Kniazia z Litwą, im marzy się wielka unia słowiańska, rozrośnięta Jugosławia, problem w tym że oni nie bardzo rozumieją różnice, że wiele nacji nie było i nie jest zainteresowanych taką integracją, oni czyli kraj połączenia Ukraińców Rosjan Polaków i innych nacji z Związku Sowieckiego to jedność, im z większą łatwościom tolerować inne nacje, Majdan jeszcze bardziej ich scalił na barykadach, mam gdzieś zdjęcie z Ukraińcem (Banderowcem) Rosjaninem (z Charkowa) no i ja Polak (nacjonalista :-) )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 20:17
Banderowcy tacy grzeczni? Może dlatego, że młodzi i historii nie znają :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 20:34
no właśnie sam byłem bardzo zdziwiony od samego wjazdu gdzie służby potraktowały nas inaczej, cel wyjazdu - do Kijowa na Majdan- po co - zrobić zdjęcia wywiady- to wy dziennikarze- no tak- z jakiej gazety- niezależni i motowizja, polacy.eu.org- ile macie aparatów i kamer- dwia- to proszę na bok- zaczął dzwonić wołać ludzi, myślę no rzesz będzie trzepanie jak w Rosji i mandat zanim wjadę, ale nie zrobił kserówki paszportów i wpisał na listę - jedźcie mamy rozkaz zapewniania większego bezpieczeństwa dziennikarzom jak coś się będzie działo to niech do nas dzwonią, 100 metrów dalej zatrzymuje mnie milicjant - dokumenty proszę , gdzie jedziecie - na majdan my dziennikarze - nie boicie się - ja nie a Pan- oddał dokumenty nawet w nie nie zaglądał
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Zenon Jaszczuk, 2014.02.24 o 20:36
Spirito.
:-)))) czas ich zapoznać. Wtedy można rozmawiać. Napewno nie cała Ukraina to banderowcy. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 20:47
No toż ja tak wcale nie twierdzę. Poznałem w Warszawie trochę Ukraińców i fajne chłopaki.
Dziewuchy też :))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Piotr Świtecki, 2014.02.24 o 20:50
Jakby to nie brzmiało, mamy nie tylko przeszłość, ale i przyszłość. A na przyszłość możnaby razem sporo ugrać!

Zastanawia mnie, że chyba "nasi" młodzi z Ruchu Narodowego jakoś cicho siedzą? Pewnie zajęci przygotowaniami do wyborów ;-P
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 20:59
Jeszcze wskazówki nie nadeszły...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.24 o 21:07
ja miałem małe uprzedzenia bo w końcu wychowałem się z przesiedleńcami po akcji Wisła, no i często piszą że Ukraińcy nie lubią Polaków bo my niby pany, ciągle się zastanawiam czy oni są 30 lat za nami, czy 3 lata przed nami ? jednego jestem pewien jeśli się rozpoczyna rewolucję trzeba ją skończyć i bez żadnych kompromisów, porozumień, okrągłych stołów, bo zawsze swołocz jakaś zostaje i później powolutku wyłazi, a tak wyjadą, wyrżną, a reszta się naprawi sama
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Adam39, 2014.02.24 o 21:21
Dał by Bóg, aby to wszystko dobrze się i dla nich i dla nas skończyło. Na razie w kotle wrze i jeszcze nie wiadomo co z tego wyjdzie. Jak na razie nie jestem wcale optymistą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2014.02.24 o 21:56
No dobra... Przyznaj się lepiej przy czym debatowaliście? :D))))
Czy może jakieś dobre ziółka? One tak rozluźniają...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Leszek, 2014.02.25 o 23:29
ja kilka lat mieszkałem pod Giżyckiem z tymi po akcji Wisła i oni wydawali się bardziej ambitni, zdyscyplinowani i ... kulturalni niż nasi. Ciekawe to wszystko. Inspiracje inspiracjami, ludzie ludźmi. Ci co tam do tej pory rządzili to kumple Kwaśniewskiego... Trochę mi szkoda tych (zwykłych) ludzi: cały czas robią na kogoś. Oglądałem zdjęcia tych zabitych na Majdanie: cywilizowane twarze. Ukraińcy na emigracji zachowują się o wiele bardziej solidarnie niż my. Ktoś powiedział, że teraz nacjonalistom nie będzie potrzebny Bandera. Mają Majdan. No jakby jeszcze wydali nam paru zbrodniarzy z '43 (choć to już zgrzybiałe dziadki, ale chodzi o zasadę), to może jakaś Unia Środkowo-Europejska (My, Oni, Białoruś, może jeszcze Słowacja, Chorwacja, może Węgry na okrasę?) z układem o nieagresji z Rosją może nie byłaby taka głupia. pozdrawiam i gratuluję pomysłu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
teli, 2014.02.26 o 00:41
dzisiaj widziałem kilku wywiadów TV, niestety ale Robert Winnicki troszeczkę mnie zawiódł, przesadził z atakiem na Ukraińców, ja rozumiem UPA Banderowcy i cały Wołyń, ale to co ja zauważyłem na Majdanie potwierdza moje spostrzeżenia Paweł Kukiz co raz bliżej mi do niego tylko że to nie polityk :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Leszek, 2014.02.26 o 18:16
lider nie musi być politykiem ale powinien mieć takich w swoim otoczeniu. DO ludzi trzeba umieć przemawiań ale i decyzje podejmować koś musi w tym skomplikowanym świecie, a jak ktoś nie wie co się dzieje to może spowodować katastrofę. Tylko tak, jest Kukiz, są listy Oburzonych, jest PiS i RN. Będzie rzeź w walce o podobne głosy. A to cholera trudne czasy. Dla Rosji Krym i Może Czarne, oraz te 20 milionów ekstra białego i chrześcijańskiego społęczeństwa Wsch. Ukrainy to kwestia życia i śmierci, więc nie będą respektować porozumienia o niepodzielności UA. Zachodnimi nie dadzą rady rządzić więc podzielą ten kraj. Idzie aneksja i wojna. Tusk pobrzękuje, że trzeba będzie "chronić" Ukrainę. Jeśli przez Polskę będą szły transporty z bronią to zostaniemy zaatakowani. "Nasi" politycy zachowują się jakby spadli z księżyca a ludzie Rosji w Polsce już dają po całości. Coś się święci. Chyba miałem nosa by się organizować na dole na ciężkie czasy.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina   
Vortex, 2014.02.26 o 10:09
Myślę że jest przygotowywana wojna z Rosją. Polski z Rosją, obrzucą nas atomówkami i wyczyszczą teren. Po 50 latach jak spadnie promieniowanie przyjdą tutaj inne ludy, jak każdy rozumie jakościowo lepsze.
Jak chodzi o tzw. "płomiennych patriotów" od Kaczyńskiego I Sakiewicza nie należy się rozczulać - stawiać pod ścianę i rozwalać bez krępacji.
Swoją drogą, to pewnie nie przypadek, nie sposób ustalić kto pisze na tzw. "niezależna.pl" i skąd pisze. To nie jest przypadek, to 100% antypolska agentura. Wiedzą dlaczego tak się chowają, boja się zemsty Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
Leszek, 2014.02.26 o 18:46
Tak czułem, pisząc tu rok temu, że wojna z Rosją wybuchnie w 2014 bo w 2015 Rosja osiągnie pełną gotowość bojową modernizowanej armii. Rzeczywiście ktoś dąży do konfliktu. Jeśli Rosja miałaby nas zaatakować atomówkami to zrobiłąby niebywałe głupstwo. Przecież mają bomby termobaryczne, i całą masę innych. No ale, jakby co, to się spuści ulewne deszcze z chmur robionych przez chemtraile i promieniowanie zostanie w Polsce. Myślę że atak może być konwencjonalny i wywołą reakcję w postaci ochrony przez Niemcy swego partnera czyli Bundeswehrę na połowie Polski, po czym ta cofnie się na Ziemie Odzyskane i już z nich nie wyjdzie. Ukraina podzieli się na 2, z czego ta Zachodnia niedługo może być silniejsza niż Polska a zadrażnienia pozostały (i dlatego warto te konflikty wygaszać, np. współczuciem i pomocą poszkodowanym z Majdanu). I okaże się, że Niemcy pomogli na rzecz Rosji wywołać kryzys w którym ta odebrała tereny rosyjskojęzyczne na Ukrainie a Niemcy swe dawne ziemie w Polsce. O podobnym scenariuszu pisałem na Salonie24 kilka lat temu bez odzewu. W tym wszystkim martwi mnie też ostatnio promowana propaganda, że Anglosasi już wydymali Władimira, bo ona bardzo usypia czujność w Polsce.
Rosja wysłała nam 3 ostrzeżenia: Mierosławiec, Smoleńsk (oba bez reakcji NATO, a to wypowiedzenie wojny) i otwarcie Olimpiady (Polska przyłączona do Okręgu Królewieckiego na mapie) a Radek dalej pręży muskuły i najwidoczniej uważa, że rosyjskie ostrzeżenia to bluff. Może tak myśli bo on sam wciąż blefuje. Trochę taki nowy Beck. Myślę, że Rosja ma nóż na gardle: albo potęga albo ją zjedzą, więc ja bym nie ryzykował. No niestety jest to kraj dla nas groźny i nam nieprzyjazny, uważający nas za bazę wypadową do antyrosyjskiej działalności. A jesteśmy za słabi by go pokonać. Nawet w sojuszu. Bo ostatecznie być może powalą tam rządy FSB i zrobią jakąś rewolucję ale my wcześniej dostaniemy kopa po którym się możemy nie podnieść.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina 
MatiRani, 2014.03.02 o 17:53
Od WW:

Putin poglebia, polska sympatie. Trzeba bylo do jej poglebienia Palestyny, Iraku, Afganistanu, czesci polnocnej Afryki, Iranu, Syrii, teraz Ukrainy i poglebianej jewro-nastojaszcziej US. Pomijam wiele jewro-nastojaszczich aspektow.

Jewrej "broni" Ukraine przed rewolucjonistami.
Przeszkolony militarnie w Izraelu, weteran bezkompromisowych ulicznych starc z silami rzadowymi, Ukrainiec, jest na ulicach obecnego Kijowa jako "obronca". Na to kogo, jak i czego w obecnej sytuacji na Ukrainie trzeba patrzec po jewrejsku.
Rabbi Moshe Azman, jeden z uwazajacych sie z glownego rabina potwierdza identyfikacje tego osobnika i jego role w jeszcze nie zakonczonej rewolucji.
Emacs!
The ex-Israeli soldier who led a Kiev fighting unit
Eks-izraelski zolnierz ktory dowodzil i pewnie dalej dowodzi walczaca jednostka w Kijowie.
W j. angielskim.
+www.haaretz.com

Jewrejskoje tylko bronia sie. Rzez' Wolynia, rzez' arystokracji francuskiej, rosyjskiej i innych to byl'a, nazywal'o sie obrona.
Mil'osz wysadzil'by Polske ze swoimi kosciol'ami i kapliczkami w powietrze zeby dl'uzej biedna nie meczyl'a sie.
Teraz na Ukrainie, nazywa sie, ze bronia sie. Hasbara -(jewriejskaja propaganda) dzial'a .
Dave Urbanski - jakie ladne hebrajskie nazwisko tej hsabary - prawdaaa?. 1000$ dziennie na "obrone". Miliardy warunkowo dla zapewnienia "obrony" i wiecej miliardow czyli wszystkiego co pod terenem, na terenie i nad terenem obecnej Ukrainy i jej wodami.

W j. angielskim:
+www.theblaze.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
podobna tematyka
Krym to jedynie preludium (Świat)
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…