Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2014.03.11 11:10

Ukraina czyli ratujmy $

 
 
Zadyma ukraińska ma na celu przywrócenie hegemoni USA. Stetryczała, zachodnia Europa nie ma żadnego pomysłu na przyszłość, zajmuje się pedalstwem, gender i przysłowiową krzywizną banana.
 
Proponuję zostawić na moment dywagacje o "złym, agresywnym Putinie" i "ciemiężonym narodzie ukraińskim, który spontanicznie zrzucił kremlowskie kajdany". Tę retorykę pozostawmy do końca już skompromitowanym przekaziorom duetu Michnik/Sakiewicz oraz kontrolowanym przez nich portalom internetowym. Coraz więcej elementów wskazuje na zwykłą ustawkę, która wykorzystując sprzyjajęce okoliczności - złe rządy skorumpowanej ekipy Janukowycza i słuszne niezadowolenie obywateli Ukrainy doprowadziła do zwykłego puczu zastępując poprzednią , złą władzę, nową, równie złą. Tamta poprzednia miała choć ten atrybut, że została legalnie wybrana w powszechnych wyborach, obecna to zwykli uzurpatorzy.
Czy nie można było poczekać te trochę i zmobilizować Ukraińców do dokonania lepszego wyboru? Obyłoby się bez paraliżujących kraj rozruchów i śmierci dziesiątek niewinnych ludzi.
To by było jednak zbyt proste i nikt nic by nie ugrał - ani zachodni dobroczyńcy ludzkości nie mieliby okazji podporządkować sobie Ukrainy ani Rosja nie miałaby pretekstu do położenia łapy na Krymie.

   Stara prawda mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
I nie inaczej jest w tym przypadku. Gdy ktoś chce, żeby nie było widać pojedynczych drzew to sadzi las.
Głównym i zasadniczym powodem wywołania niepokojów na Ukrainie jest usiłowanie podtrzymania upadającej już z wielkim hukiem hegemoni USA, gdzie w ostatnich dwóch dekadach polityka zagraniczna kreowana jest przez małą ale bardzo wpływową grupę neokonów, głównie wiadomej proweniencji etnicznej. To grupa zbrodniarzy w białych kołnierzykach i białych rękawiczkach.
Schemat obecnej "wiosny ukraińskiej" ćwiczyli juz wielokrotnie - Jugosławia, Irak, Afganistan, kraje Magrebu a ostatnio Syria. Z Syrią nie do końca się udało ale mecz jeszcze się nie skończył. Iran czeka spokojnie w kolejce na "demokratyzację".

   Podstawą hegemoni USA nie jest jest wyjątkowa gospodarka czy ideały wolności i równości. Dominację w świecie zapewnia USA dolar jako waluta rezerwowa świata, w której następują rozliczenia w handlu międzynarodowym. Potężny aparat militarny stworzony i finansowany jest nie po to, żeby bronić granic USA lecz po to, żeby bronić FED i jej drukarki do zielonych papierków.
Coraz więcej krajów nie godzi się na ten bandycki dyktat i próbuje wymyślić coś normalnego a raczej wrócić do normalnych praktyk suwerennej wymiany handlowej. Bo za suwerenną politykę handlową nie można uznać sytuacji gdzie nie jest ważne kto i czym handluje, byle pasibrzuchy z FED dostali swoją działkę. Przywłaszczyli sobie monopol drukowania papierków, które nie mają żadnego realnego pokrycia. Kiedyś udawali jeszcze, że istnieje jakiś parytet, teraz nie dbają nawet o pozory i bezwstydnie pompują dziesiątki miliardów pustych $ w kulejącą gospodarkę USA i broniącą tego status quo armię ekspedycyjną.
 

   Wiele krajów, w tym przede wszystkim Chiny, Rosja czy Iran dawno już dostrzegły absurdalność tej sytuacji i zaczęły uprawiać handel na własnych, suwerennych zasadach. Pierwszy wyłamał się Iran, który chciał stworzyć własną giełdę ropy, gdzie handlowano by przy użyciu Euro. Natychmiast okazało się, że Ahmadineżad jest "nowym Hitlerem" i stanowi śmiertelne zagrożenie dla pewnego uzurpatorskiego państewka ulokowanego tymczasowo w Palestynie. Inny przypadek to Libia, której niekwestionowany przywódca, Kadafi, stał się z dnia na dzień potworem eksterminującym swój naród. W tym zbrodniczym amoku wpadł pewnie na pomysł rezygnacji z usłużnej pomocy MFW przy modernizacji kraju i stworzenia waluty opartej na złocie a nie na stęchłym powietrzu drukarni należących do FED.
 

   Każdy zaczął sobie jakoś radzić. Do tego stopnia, że Chiny co miesiąc wyzbywają się amerykańskich aktywów za ok. 50 mld $. Dalsza taka polityka jest nie do przyjęcia dla USA. Rosja też coraz chętniej handluje z Chinami przy pomocy yuana. Iran sprzedaje ropę do Indii za rupie i złoto itd.
Po co więc Ukraina? Jeśli ktoś ma jeszcze złudzenia, że chodzi o dobro Ukraińców i chęć powstrzymania imperialnych zapędów Putina to już może skończyć czytać i wrócić do Michnika/Sakiewicza, nic tu po nim.
Jeśli ktoś jednak zdecydował się zacząć używać własny mózg to niech zacznie w końcu kojarzyć fakty i wyciągać wnioski. No bo skąd nagle takie umiłowanie wolności w państwie, które bezkarnie gwałci suwerenność innych narodów przez ostatnie kilkadziesiąt lat? W samym tylko Iraku, gdzie do dziś nie znaleziono broni masowego rażenia, zginęło ponad MILION ludzi, głównie cywilów, w tym kobiety i dzieci.

   Strategia okrążania Rosji jest ewidentnym faktem już od dwóch dekad. Z iście talmudyczną logiką oskarża się ją o "imperializm' podczas gdy to granice NATO przesuwają się coraz bliżej jej granic. Rosja to żaden raj na ziemi, korupcja taka jak gdzie indziej a może jeszcze większa. Ludziom żyje się źle choć pewnie lepiej jak za bolszewików. Zresztą wszystkim dokręcono śrubę. Polacy, przynajmniej ci "młodzi, z wielkich miast" i ci, którzy ugrali coś na bandyckiej transformacji może tego nie widzą ale Zachód to już równia pochyła jeśli chodzi o sprawy socjalne. Dopóki walczono z komunizmem to dbano jeszcze o pracownika, żeby przypadkiem nie został zainfekowany moskiewską ideologia. Gdy jednak wszędzie zapanował bandycki kapitalizm o wyraźnie lichwiarskiej proweniencji przestano bawić się w dobroczynność i zaczęto wszędzie eksploatować nowych, białych w większości niewolników.

   Zadyma ukraińska ma na celu przywrócenie hegemoni USA. Stetryczała, zachodnia Europa nie ma żadnego pomysłu na przyszłość, zajmuje sie pedalstwem, gender i przysłowiową krzywizną banana.
Wywołanie konfliktu w Europie i jednoczesne obarczenie za to odpowiedzialnością Rosji jest sprytnym posunięciem. Pod opiekuńcze skrzydła USA wróci Europa, która mimo,ze dysponuje największą gospodarką świata to na poziomie politycznym i militarnym jest zerem.
 

   Jeśli manewr się uda to granice NATO przesuną się co najmniej na linię Dniepru. W tej sytuacji o pomyśle (głupim zresztą i szkodliwym) rozmieszczenia Tarczy w Polsce możemy zapomnieć. Europa "litując" się nad ew. uchodźcami z Ukrainy zyska rzesze nowych niewolników za jeszcze mniejsze pieniądze. Pretekstem przyjęcia masy uchodźców będą oczywiście względy "humanitarne".
Chiny popierają ostatnio Rosję nie z miłości do Putina tylko dlatego, że wiedzą iż są następne w kolejce.
Żadnej nowe wojny oczywiście nie będzie bo tak na prawdę trwa ona nieprzerwanie od rzekomego zakończenia tej ostatniej, "światowej".
 

   Powstanie znowu dwubiegunowy świat i wrócimy do retoryki sprzed upadku muru berlińskiego o "imperium zła". Z tą jedynie różnicą, że teraz pod pojęciem "imperium zła" będzie się rozumiało Rosję, Chiny, Iran, Wenezuelę, może jeszcze Brazylię. Czyli wszystkich tych, którzy nie godzą się na syjonistyczny dyktat. To wcale nie oznacza, że tam będzie się żyło lepiej. Przywódcy tych państw z pewnością skrzętnie wykorzystają sytuację zagrożenia, żeby dokręcić śrubę własnym obywatelom.
Jeśli tak dobrze się przyjrzeć z tego pkt widzenia to wygląda to na ogromną, perfidną ustawkę. A że przy okazji zginie trochę ludzi i zostanie zniszczone trochę majątku? Ludzi na Ziemi mamy ponoć i tak za dużo a najlepsze interesy robi się nie budując lecz odbudowując.

   Jakie w tym wszystkim miejsce Polski? Żadne, tzn takie jakie przydzielą nam ustawiacze świata. Nasze "elyty" polityczne odegrały swoją rolę piesków łańcuchowych i ci najwierniejsi z pewnością dostaną w nagrodę jakąś kostkę do obgryzienia.
Pozytywnym faktem jest odkrycie się takich "patriotycznych" mediów jak te Sakiewicza i Rydzyka. Nie sądzę, żeby ktoś rozsądny chciał wierzyć jeszcze w ich propagandę. A to oznacza, że Polacy znowu zostali sierotami i muszą sami zadbać o nowe, prawdziwie wolne media i nowych, nieskompromitowanych polityków. 

 
3663 odsłony  średnio 4 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: ukraina, rosja, usa, polska.
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Piotr Świtecki, 2014.03.11 o 11:35
Czyli mamy do wyboru syjonizm i gnijący Zachód, albo batiuszkę Putina, obtoczanego dla osłody "słowiańszczyzną"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Adam39, 2014.03.11 o 11:58
Dałem pięć. Ciekawy artykuł a dwa zdania: - "Nasze "elyty" polityczne odegrały swoją rolę piesków łańcuchowych i ci najwierniejsi z pewnością dostaną w nagrodę jakąś kostkę do obgryzienia.
Pozytywnym faktem jest odkrycie się takich "patriotycznych" mediów jak te Sakiewicza i Rydzyka." - dają pogląd i na mendia i na obecnych sprzedajnych rządzicieli.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Piwowar, 2014.03.11 o 12:03
Nic nie dostana. Beda mieli powiedziane, ze jak sie beda bardzo,ale to bardzo starac, to moze im ameryka cos obieca.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $   
Centuria, 2014.03.12 o 08:00
Bardzo dobra analiza... Amerykanie osaczają Rosję już od dawna. Tyle, że to może odbić się czkawką. Tym bardziej, że coraz więcej osób widzi, co się dzieje i kto stoi za szeregiem rewolucji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Piotr Świtecki, 2014.03.12 o 09:02
"Żydzi" ;-)
Obawiam się, że "ludzie" mają to w głębokim poważaniu, dopóki na własnej skórze nie odczują realności tej całej hucpy.
A i to jeszcze się wykażą cierpliwością, niemocą i niechęcią do decydowania.
Ale na pewno więcej osób dostrzeże teraz, że "król jest nagi". Że te majaczenia o wolności i demokracji to hucpa, a Zachód, NATO, Unia i inne takie byty to już w dużej wmierze kolosy dęte z PiaRu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Jacek, 2014.03.12 o 10:47
w głębokim poważaniu, dopóki na własnej skórze nie odczują realności tej całej hucpy
Godzinę temu rozmawiam z kolegą.
Skarży się ,że o rok przedłużyli mu oczekiwanie na emeryturę.
Mówię mu, że trzeba to zmienić, interesować się, brać czynny udział w polityce.
Polityka mnie nie interesuje- taka była odpowiedź.
Ale ta polityka leje każdego z nas po tyłku, z braku zainteresowania nią. Kółko się zamyka.
Pozostają ludzie świadomi i oni muszą prowadzić resztę ku prawdzie i dobru.
Inaczej zginiemy wszyscy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $   
Vortex, 2014.03.12 o 12:11
PiS jako partia trockistowska nowego typu?
Neokonserwatyści (neokoni) amerykańscy jako partia trockistowska nowego typu?
Może trockizm nie umarł, tylko o nim w szkołach nie uczą, więc nie dostrzegamy że mamy nową odświeżoną wersję.
Trochę podobieństw jest, choćby.
Obsesyjna nienawiść do ZSRR po śmierci Lenina, teraz Rosji.
Teoria permanentnej rewolucji która ma ogarnąć cały świat.

Niektórzy uważają że Neokoni są w istocie mutacją trockizmu. Co wywołuje oczywiście oburzenie.

Mało wiem o trockizmie, bo to temat jakby już nieaktualny. A może jednak całkiem aktualny. Trochę teraz nadrabiam braki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
MatiRani, 2014.03.12 o 15:12
Drogi Vortexie, myslenie o @trockizmie@ jest kolejną mistyfikacją. Fałszującym realia uzyciem słowa bez znaczenia.
Podobnie jak @marksizm@ ... Marx wszak byl mercenariuszem pseudointelektualnym na żołdzie banksterów z Wall Steet.
Oraz... zgadnij!
Leiba Brontein, Żyd rosyjski ożeniony z Żydówka amerykańska, córką bankstera z Wall Street, był wyposażony w zloto i mercenariuszy przez żydowskiego bankstera, Jakuba Schiffa, aby zniszczyć Rosję i zniewolić ją ekonomicznie.
W ciągu dwuch lat od przejęcia wladzy, Bronstein/Trocki nadał 126 koncesji na eksploatację bogactw naturalnych Rosji, Standard Oil dostł ropę na 30lat, Schiff zloto Syberii na 60 lat a reszta szajki banksterów z Wall Street pozostałe ... węgiel. żelazo. pszenicę, futra, itd... Anhony C. Sutton o tym pisze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $   
Vortex, 2014.03.12 o 15:20
To tym bardziej by pasowało i tym bardziej należy temat trockizmu odświeżyć. Jak to się mówi "wszystko gra i koliduje". Szczególnie że należy się spodziewać dużych podobieństw w "teorii i praktyce walki rewolucyjnej" dawnych trockistów i partii trockistowskich nowego typu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
MatiRani, 2014.03.12 o 19:32
"TROCKISTĄ" jest Big Zbig Brzeziński!!!

W latach 70tych w ręce Dawida Rockefellera wpadła książka Brzezinskiego, ( legenda nawet mówi za na lotnisku, czytal ja czekając na wylot ) postulująca opanowanie Swiata przez komunizm opierając sie na ideach Bronsteina/Trockiego... Rockefellera tak zafascynowały pomysły Brzezińskiego, ze zaoferowal mu pracę dla siebie.
Wkrótce potem Brzezinski zajął się tworzeniem Trilateral Comission.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $   
Vortex, 2014.03.12 o 23:33
Myślę że jeżeli USA są pod okupacją ugrupowań trockistowskich nowego typu, to wspólnota międzynarodowa (przede wszystkim Polska, gdzie żywe są tradycje walki z komuną, i gdzie mamy sporą praktykę w tym temacie) powinna ich aktywnie wspomóc w ich walce narodowo wyzwoleńczej. Jeżeli okaże się to konieczne, to także przez wysłanie międzynarodowych sił porządkowych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $   
Vortex, 2014.03.12 o 23:59
Myślę że taki dokument, jak "Posłanie do narodów Europy Wschodniej" powinien być pilnie uchwalony przez rozumne siły polityczne w Polsce (bo te zwykłe najemne żuliki od Kaczyńskiego czy Sakiewicza są poza dyskusją normalnych ludzi, to zwykła żulia kryminalna). Tylko tym razem chodziłoby o naród AMERYKAŃSKI, o jego wyzwolenie. Tamto posłanie okazało się niezwykle skuteczne, już wkrótce reżim komunistyczny w ZSRR poszedł w rozsypkę, powtórzmy to. Polacy powinni ruszyć z wolnościową ofensywą na USA.
Tutaj coś o tym starym posłaniu.
+wis.ecs.gda.pl

Nowe może ktoś zmontuje, to trzeba zrobić koniecznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Piwowar, 2014.03.14 o 00:07
Szanowny Vorteksie, cóż my, Polacy możemy zdziałać w świecie, w którym samo słowo Polak wywołuje lawinę kretyńskiego rechotu. Że niby przesłanie byłoby autorstwa "rozumnych elit politycznych"? Otóż najsampierw zabrałoby kilka pokoleń, aby światu zademonstrować, iż takie rozumne elity w Polsce istnieją.

Bo sama jakość produktu nie sprzedaje Powiem więcej - w dzisiejszych czasach jakość nie ma żadnego znaczenia w sprzedaży produktu, a tak samo w oznajmianiu przesłań. Choćby najzacniejszych i najrzetelniejszych. Liczy się przede wszystkim etykietka, czyli autorstwo oraz cena.

A populację świata właściwie nie obchodzi nic poza bier, lust und szpil.

Docenić jakkolwiek należy Twoje szlachetne intencje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
MatiRani, 2014.03.13 o 18:13
Rosja grozi dalszym powiekszeniem ilosci rozliczeñ miedynarodowych w walutach lokalnych a nie w dolarach. To tragedia dla USrAela a szczególnie dla pasozytów-banksterów w Nowym Yorku któredy to przeplywaja prawie wszystkie przelewy na swiecie - pozostawiajac kazdy sowite oplaty "tranzytowe"

+rt.com
“We need to increase trade volume conducted in national currencies. Why, in relation to China, India, Turkey and other countries, should we be negotiating in dollars? Why should we do that? We should sign deals in national currencies- this applies to energy, oil, gas, and everything else,” Aleksey Ulyukaev, the Minister of Economic Development said in an interview with the Vesti 24 TV channel.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina czyli ratujmy $ 
Paweł Tonderski, 2014.03.13 o 19:09
Podział Ukrainy jest już faktem, żadnej wojny nie będzie, ani Rosji, ani USA oraz Niemcom i innym w tym Francji na takiej wojnie nie zależy i nikomu taka wojna by się nie opłacała, tutaj chodziło tylko o to, albo aż o podział Ukrainy, oraz o próbę destabilizacji tego regionu, nawet w najgorszym razie o wywołanie wojny w tym regionie.

Jednak car Rosji mężny Putin obronił swój naród i wielką Rasiję po raz kolejny, jego bojarzy oligarchowie ukraińscy i rosyjscy, ci z obciętymi pejsami nie ucierpieli. Natomiast, Kwaśniewski i jemu podobni też nie ucierpią, PiS i PO stanęli po raz kolejny na wysokości zadania, i znowu wszyscy zadowoleni...

I tak miało być od początku.

ps

Straci na tym po raz kolejny Polska, sami Ukraińcy, a wygranymi są banderowcy i ludzie, którzy za nimi stoją...

A, dodam do tego jeszcze to, że Rosja też na tym wyjdzie zwycięsko, utrzyma Krym oraz przejmie broń nuklearną, która tam się dotąd znajdowała, i o to chodzi wszystkim, albo chodziło, aby ona nie dostała się w ręce banderowców, inaczej w ręce Ukrainy.


Zachód będzie mógł dalej grać swoją rolę, a i elity polityczne Rosji swoją, status quo zostanie zachowane. :)

pps

A złoto Ukrainy jest już zabezpieczone. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…