Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2011.02.04 20:35

ADL - O co walczy naprawdę?

 
 
ADL propaguje integrację rasową, równość i wielokulturowość, jeden z jej sloganów brzmi: „Różnorodność jest naszą największą siłą”
 
ADL ( Anti-Defamation League of B’nai B’rith) znana jest prawdopodobnie prawie wszystkim na świecie. Ta żydowsko – syjonistyczna organizacja, z siedzibą w Nowym Jorku, posiada oddziały w 42 krajach i podaje się za jedną z najważniejszych na świecie organizacji walczących o prawa człowieka, zwalczająca dyskryminację rasową i podziały etniczne. Niewątpliwie program społeczno – polityczny ADL jest odbiciem dążeń znaczącej części społeczności żydowskiej na świecie. I to jest powodem by postawić sobie pytanie: jaki jest prawdziwy program etniczny ADL?

ADL propaguje integrację rasową, równość i wielokulturowość, jeden z jej sloganów brzmi: „Różnorodność jest naszą największą siłą”. To wyjątkowo silne lobby sponsoruje działalność mającą na celu odrzucenie wszelkich podziałów rasowych, potępiając w szczególności dyskryminację Żydów.
Głównym celem działalności ADL w USA w latach 60' było wprowadzenie Civil Rights Act w 1964 roku. Ustawa ta przyczyniła się do stworzenia zintegrowanego rasowo społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych.
Faktycznie, ADL odrzuca wszelkie formy dominacji rasowej, tzn wszystkie sytuacje, w których jedna grupa etniczna dminuje nad inną, zwłaszcza jeśli tą grupą „dominującą” jest „rasa biała”. Jednym słowem, tam gdzie współżyją ze sobą różne grupy etniczne w obrębie jednego społeczeństwa, ADL występuje jako obrońca takiego stanu rzeczy.

Krytycy utrzymują, że ten „program moralny” ADL jest niczym innym jak fasadą ideologiczną, metodą promocji interesów żydowsko - syjonistycznych pod płaszczykiem moralności.
Według tego punktu widzenia, publiczna opozycja przeciwko dyskryminacji etnicznej czy rasowej jest używana w interesie żydowsko – syjonistycznego nacjonalizmu kulturalno – etnicznego.
ADL propaguje uniwersalną równość i wymieszanie rasowe dla nie – Żydów przy zachowaniu jednocześnie separatystyczno – ekskluzywistycznej tożsamości dla Żydów.

Judaizm (historycznie) charakteryzował się separacją genetyczną i kulturalną od innych grup ludności. W szczególności stosował podwójne miary moralne: altruizm i współpracę między Żydami a rywalizację z goim.
Dlatego też, z tego punktu widzenia, społeczności żydowskie osiadłe poza Izraelem – gdzie Żydzi są mniejszością – potrzebują narodów tolerujących ich długoterminową politykę nieasymilowania się i grupowej solidarności.
W społeczeństwie zintegrowanym, złożonym z różnych grup etnicznych o różnych interesach i rywalizujących ze sobą jest bardzo trudno rozwinąć zorganizowany ruch, który przeciwstawiłby się zorganizowanej grupie żydowskiej. Poza tym, w społeczeństwach zintegrowanych poza Izraelem, w których nie – Żydzi mają słabo rozwinięte poczucie tożsamości jest mniej prawdopodobne, że Żydzi zostaną uznani za element niezdolny do asymilacji i obcy. W konsekwencji w takich „zintegrowanych” społeczeństwach poza Izraelem, Żydzi mogą tylko zyskiwać władzę i wpływy.

Jak to więc z tym jest? ADL naprawdę zainteresowana jest tworzeniem społeczeństwa wielokulturowego gdzie wszystkie grupy etniczne współżyją na zasadzie równości? Czy raczej program ten jest w rzeczywistości ideologiczną maską pod którą ADL promuje program żydowsko – syjonistyczny: dominacja żydowska w Izraelu, gdzie Żydzi są większością, lecz „równość rasowa” i wielokulturowość poza Izraelem, gdzie Żydzi są mniejszością i taki stan rzeczy przynosi im ogromne korzyści?

Na szczęście jest możliwość zweryfikowania tych przeciwstawnych hipotez: społeczeństwo Izraela. W starym numerze New York Timesa ukazał się kontrowersyjny artykuł rozważający zastąpienie syjonistycznego Państwa Izrael, państwa żydowskiego, nowym organizmem dwunarodowym, zintegrowanym etnicznie i świeckim, gdzie Żydzi i Arabowie żyliby razem jako równi sobie pod względem politycznym i socjalnym.”Nie do pomyślenia jest, że Izrael miałby zostać zastąpiony państwem dwunarodowym, w którym Żydzi i Palestyńczycy żyliby razem w demokratycznej harmonii”- to teza tego artykułu.

Prezes amerykańskiej ADL, Barbara B.Balser na wspomniany artykuł odpowiedziała „listem do wydawcy”. List ten, jak należy przypuszczać, prezentuje oficjalne stanowisko ADL. Odrzuca pomysł państwa dwunarodowego, zintegrowanego etnicznie i świeckiego, gdzie Żydzi i Arabowie mogliby żyć razem jako równi sobie. Określa takie rozwiazanie jako „działanie anty – izraelskie” dążące do zniszczenia suwerenności żydowskiej na w Ziemi Świętej. ADL jasno opowiada się za zachowaniem suwerenności żydowskiej (czytaj – dominacji żydowskiej nad nie – Żydami).
Takie stanowisko sugeruje, że to co mówią krytycy ADL jest prawdą. Jeżeli prawdą byłoby, że podstawowym motywem działalności ADL jest dążenie do równości i wielokulturowości oraz zaprzestanie wszelkiej formy supremacji rasowej czy etnicznej to można by się spodziewać, że taki program byłby promowany także w Izraelu (gdzie Żydzi są większością) w sposób tak samo entuzjastyczny jak dzieje się to na całym świecie (gdzie Żydzi są mniejszością).

Lecz tak się nie dzieje. Dlatego trudno uwierzyć, że działacze ADL szczerze wierzą w ideały, które głoszą i które usiłują wprowadzić w życie na całym świeci podczas gdy w Izraelu są najbardziej zagorzałymi zwolennikami społeczeństwa podzielonego, w którym dyskryminacja jest częścią porządku prawnego i supremacji żydowskiej zagwarantowanej przez prawo.


Edward Rothstein, “Seeking an Alternative to a Jewish State”, New York Times, 22 listopad 2003.
Barbara B. Balser, Letter to the Editor, The New York Times, 25 listopad 2003. 

 
5862 odsłony  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: ADL, hucpa.
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.05 o 10:14
Przekonałeś mnie, zanim jeszcze przeczytalem;-)

A tak ogólnie wiadomo, że jak tworzy się jakąś organizację o prawa czyjeś tam, to znaczy, że chce sie uzyskać cel przeciwny od deklarowanego.
Narkotyki - rozwinął się popyt po wprowadzeniu zakazu.
Walka o pokój - to najlepiej znany przykład.
Ostatnio - ekologia. Znaczy - jak ludziom namącić.
No i prawa zwierząt. Trzeba o nie dbać - bo przyjdzie znawca i da karę za znęcanie się - znaczy - trzeba zlikwidować zwierzeta w domu.
Itd. itp.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.05 o 10:28
Z tymi zwierzętami to raczej prosta sprawa. Zrównujemy sie w prawach :)
W ten notce należałoby jeszcze nadmienić chociaż o naszym rodzimym oddziale ADL. też niezłe asy. Dlatego potrzebne jest stowarzyszenie, zeby skuteczniej stawiać opór takim (nowo)tworom.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzysztof J Wojtas 
w.red, 2011.02.05 o 10:31
Akurat jeśli idzie o prawo "prawa zwierząt" to dostrzegam w tym pewien sens o ile nawet nie konieczność. Bo akty zwyrodnialstwa niektórych przedstawicieli naszego gatunku wobec nich wołają o pomstę do nieba. Stąd w niektórych wypadkach widzę nawet konieczność zastosowania przykładnego i restrykcyjnego prawa w stosunku do nich. Bo niejednokrotnie takie czyny zaprzeczają istocie człowieczeństwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzysztof J Wojtas 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.05 o 11:05
w.red, J.R

To nie chodzi o cel, tylko o to, kto bedzie miał kontrolę nad organizacją i kto będzie wyznaczał zadania;
Zawsze najpierw stawia się niezwykle szczytne cele, tak oczywiste - że nawet wstyd wspomnieć o sprzeciwie.
A z czasem nieco weryfikuje sie kierunki.
Zauważcie, że metodą dyskusji z przedstawicielami strony żydowskiej jest zawsze pełna otwartość na wszystkie tematy, poza jednym, jakimś tam małym elementem, który rezerwuje sobie strona żydowska jako wyłączony.
Z czasem ten mały element zaczyna się rozrastać.
Bo nie o niego chodzi.
Chodzi o to, że akceptując punkt widzenia, akceptuje się niejako prawo do stawiania ograniczeń i rolę sędziego. Raz przyznanego, nawet w małym, prawa strona żydowska nigdy nie oddaje.
Dlatego - jeśli zwalczac tego typu organizacje, to nie poprzez ograniczenie zakresu działania, a poprzez pełne odrzucenie prawa do działania.

Ta sama idea dotyczy obrony praw zwierząt; to danie jakiejś fanatycznej grupce praw, które będą wykorzystane z czasem na zupełnie inne cele.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzysztof J Wojtas 
w.red, 2011.02.05 o 11:52
"..jeśli zwalczac tego typu organizacje, to nie poprzez ograniczenie zakresu działania, a poprzez pełne odrzucenie prawa do działania.."

Co do tego pełna zgoda. Zaś jeśli idzie o stosunek co niektórych ludzi do zwierząt absolutnie podtrzymuję swoje zdanie. Bo takie zachowania uwłaczają godności człowieka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzysztof J Wojtas 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.05 o 12:02
Ale te kwestie powinny być rozwiazywane indywidualnie, a nie poprzez tworzenie prawa i organizacji egzekwujacych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzysztof J Wojtas 
janekk, 2011.02.05 o 19:43
Krzysztof,
"Zauważcie, że metodą dyskusji z przedstawicielami strony żydowskiej jest zawsze pełna otwartość na wszystkie tematy, poza jednym, jakimś tam małym elementem, który rezerwuje sobie strona żydowska jako wyłączony.
Z czasem ten mały element zaczyna się rozrastać"

W/g mnie to jest typowe kupieckie podejście.
...ja mogę z tobą rozmawiać o wszystkim ale musisz coś kupić. Gadać na próżno i nie ubić jakiegoś interesu to dla handlarza strata czasu. Jak ktoś nie umie sam handlować to najlepiej niech omija handlarzy z daleka bo jak go wyrolują to może mieć pretensje tylko do siebie.
To samo dotyczy gdy prowadzenie naszych interesów powierzymy nieuczciwym pośrednikom takim jak "nasi" politycy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Krzysztof J Wojtas   
Marek Kajdas, 2011.02.12 o 11:14
Zwalczać ich można tak jak wszystkich agentów, spiskowców, zbrodniarzy, przestępców poprzez ich ujawnianie publiczne, ukazywanie PRAWDY, ich niegodziwości, prawdziwych celów. Najpierw jest niedowierzanie jak w sprawie PO - tłumaczyliśmy dekadę, a właściwie dwie od UD-KLD (a naprawdę więcej, bo czymże była opozycja demokratyczna, dysydenci komunistyczni, Klub Krzywego Koła nawet z pozornie zacnymi ludźmi, a jednak także masonami) tłumaczyliśmy czym jest ta banda i nic... ale teraz powoli dociera to do ludzi. Tak samo z masonerią, sektami, lobbystami innych narodów, religii.

Przez prawdę, jawność, wiedzę (podstawową) ich zwyciężymy w końcu na tyle że zacznie się proces tracenia wpływu, chodzi o trend. Kiedy traci się państwo przez tysiąc lat, to go nie odzyskamy w lat kilka, czy nawet kilkadziesiąt, to proces na wiele pokoleń, byle ruszył, byle trwał. Nie może być tak żeby w kolejnym rządzie PiS obsiedli otoczenie Prezesa PiS, premiera, resorty... zresztą oni tam są cały czas. Są jednak w tle, dobry minister nie da sobie na głowę wejść podwładnym i może służbami zrobić spory przeciąg, nieformalną lustrację, ma takie możliwości, wystarczy chcieć.

Mamy w końcu dekret o delegalizacji masonów z 1938 roku. Obowiązuje prawnie czy nie? Kto wie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę?   
Widzącyzlublina, 2011.02.06 o 05:10
Cały dokument jest dostępny w wersji angielskiej na +www.adl.o
Organizacja nazywa się Ant-Defamation Leage i broni intersow zydowskich z terytorium USA na calym swiecie
Dziwne ze polskojezyczna prasa nigdy tego listu nie opublikowala mimo ze bracia Kaczyńscy taki dokument otrzymali bedac w USA
Za udział Polski po stronie USA w wojnie w Iraku , wojnie która sluży interesom Izraela na Bliskim Wschodzie zapłata od USA jest nastepujaca
Brak Ulatwień wizowych Polakow do USA
USA pozwalaja szkalować Polske czego dowodem jest ten list i inne
USA popierają żadania zydow o odszkodowania za utracone w Polsce mienie 60 mld zl
Kiedy Polacy będą otrzymywać prawdziwe informacje na aktulane problemy polityczne.
Kiedy Polacy zmądrzeją i nie będą gęgać jak im zydzi zagraja
Media Gazeta Wyborcza, Nie , RMF w 100 % zydowskie , postaraly się żeby zrobic sieczke z mozgu polskich czytelnikow niepolskiej prasy.
Polacy gęgają jak im zydzi zagraja


Tłumaczenie listu
Recommendations / Polecenie , zalecenie
Dla rzadu polskiego od Zydowskiej organizacji w USA podpisany przez jej prezesa Abrahama H.Foxmana w dniu 30 września 2006 roku !!! Minal prawie rok
Lipiec 2007 premier Kaczyński pozbywa się z rzadu partii Leppera i Giertycha trwa zmasowany atak na radio Maryja , rozpoczęty przez magazyn Wprost


1. Roman Giertych
powinien być usunięty ze stanowiska Ministra Edukacji . Głęboko zakorzeniony antysemityzm i nietolerancja lidera partii nie powinna mieć wpływu na edukacje i reformę szkolnictwa w kraju demokratycznym który jest również członkiem Unii Europejskiej

2. Andrzej Lepper
powinien wydać deklaracje silnie potępiającą antysemityzm i zwócic honorowy doktorat na MAUP w Kijowie. Oboje Lepper i Giertych powinni zobowiązać się do podjęcia dyscyplinarnych akcji , przeciwko członkom swoich partii , którzy promują nienawiść.

3.Zastosownaie Polskiej Konstytucji
która zajmuje się rasizmem i antysemityzmem powinna być w pełni wdrożona . Radio Maryja ciągle łamie tę konstytucje przez nadawanie nienawiści . Radio Maryja powinno odpowiadać za to w sądzie. Radio Maryja nie powinno otrzymywać wsparcia od osób indywidualnych , których rasistowskie i antysemickie poglądy naruszają polskie prawo.

3. Polscy przywódcy / politycy /
powinni zaprzestać dawania Radiu Maryja prawo do nadawania audycji. Polscy politycy powinni odmawiać pojawiania się w radiu Maryja do momentu kiedy Radio Maryja w jasny i klarowny sposób zobowiąże się do zaprzestania nadawania mowy nienawiści.

4. Polski rząd
Powinien potwierdzić swoje zobowiązanie do głoszenia tolerancji w edukacji , w mediach i innych sektorach rzadzenia.

Abraham Foxman

Wrzesień 2006 rok

Poniżej orginal listu z internetowej strony ADF +www.adl.o


Poland: Democracy and the Challenge of Extremism Posted: September 12, 2006
Executive Summary§ Poland has emerged from the repressive years of communist rule as a pluralist democracy. Its accession to membership of the European Union in 2004 confirmed that a robust democratic system is in place, which includes important legislative instruments to protect minorities from hate speech and hate crimes perpetrated by extremist groups.§ The consolidation of democracy in Poland has been accompanied by the recognition of many leading Poles that their country needs to honestly confront its long and painful history of anti-Semitism. The recent commemoration of the 1946 Kielce pogrom is another sign of Poland's commitment to this process. § However, politics in Poland remains vulnerable to nationalist extremism, intolerance and anti-Semitism. The most worrying indication of this trend so far has been the formation, in May 2006, of a coalition government comprised of the Law and Justice Party in partnership with the extreme right-wing League of Polish Families (LPF) and the populist Self-Defense parties. Ministerial posts were awarded to Roman Giertych, leader of the LPF, and Andrzej Lepper, leader of Self-Defense. Lepper has expressed admiration for Hitler's policies and is the recipient of an honorary doctorate from MAUP, a private Ukrainian university responsible for publishing the majority of the anti-Semitic newspapers and journals available in Ukraine.§ The most disturbing outcome of the coalition's formation has been the appointment of Roman Giertych as Minister of Education. The political orientation represented by Giertych, whose Ministry's responsibilities include tolerance education and Holocaust education, has traditionally been anti-Semitic and xenophobic. The LPF's agenda has been resolutely hostile towards homosexuals and foreigners and many of its leading figures have made anti-Semitic remarks. Its youth wing, the All-Polish Youth, is named after a pre-World War II Polish nationalist movement which successfully campaigned for the introduction of a "Jews bench" in Polish universities to separate Jewish and non-Jewish students.§ Giertych has reacted to Israel's decision to freeze contacts with his Ministry by making overtures to the Jewish community. In press interviews, he has spoken of the need to combat anti-Semitism. However, his party has made no attempts to confront the anti-Semitism in its ranks. § A key pillar of support for the coalition government has been the anti-Semitic Catholic radio station, Radio Maryja. Associated with a religious order which rejects the authority of the Vatican, Radio Maryja commands an audience of up to 3 million, and also runs a TV station and a daily newspaper. Once closely associated with the LPF, Radio Maryja has shifted its support to the Law and Justice Party. Despite the attempts of some prominent church leaders to curb hate speech on the station's broadcasts, the Polish Prime Minister Jaroslaw Kaczynski, the twin brother of President Lech Kaczynski and a regular guest on Radio Maryja, has referred to its critics as "enemies of freedom".§ Anti-Semitic content broadcast on Radio Maryja includes ugly stereotyping, conspiracy theories, claims that Jews were responsible for communist-era repression and accusations that Jews are using the Holocaust to leverage compensation payments from Poland. In March 2006, the commentator Stanislaw Michalkiewicz declared on air: "Jews have humiliated Poland internationally by demanding money...Kikes sneak up behind us to try to oblige our government to pay them money on the pretext of these demands". Such statements are very much in keeping with the views of Father Tadeusz Rydzyk, the power behind the station, who has stated on-air that Judaism is a "trade, not a religion."RecommendationsIf it is true, as President Kaczynski has repeatedly stated, that there is no place for anti-Semitism and racism in today's Poland, immediate and long-term measures need to be taken, among them:§ Roman Giertych should be removed from the position of Education Minister. The leader of a party steeped in anti-Semitism and intolerance should not be influencing education policy and curricular reform in a democratic country which is also a member state of the European Union.§ Andrzej Lepper should issue a statement forcefully condemning anti-Semitism and return the honorary doctorate conferred upon him by MAUP. Both Lepper and Giertych should announce their commitment to take disciplinary action against members of their parties who promote hate or incite hate crimes.§ The provisions of the Polish Constitution and Penal Code which deal with racism and anti-Semitism should be fully implemented. Radio Maryja, which has consistently violated these provisions by broadcasting hate speech, should be held to account in a court of law. The station should not receive funds from individuals whose racist and anti-Semitic activities are in breach of Polish law.§ Poland's leaders should stop giving Radio Maryja legitimacy. They should refuse to appear on its programs until such time as the station offers an explicit commitment to stop broadcasting hate speech. § Poland's government should renew its commitment to promoting a tolerance agenda in education, the media and other sectors.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
Piotr Świtecki, 2011.02.06 o 17:35
Jak rozumiem, chodzi o +www.adl.org lub w PDF: +www.adl.org (str. 4)
Ale w takim razie to nie jest "list".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.06 o 05:17
Widzącyzlublina.
Witaj, też z lubelskiego. Kolego taki wielki-mały patrota jak Kaczyński z PiSiarnią zepewne odpisał im , chłopcy z hameryki, idzcie banany prostować na drzewo. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
w.red, 2011.02.05 o 10:32
Czyż hasło o którym piszesz nie jest dewizą masonerii ? ^^
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.05 o 10:38
To wszystko jedna banda, wszak ADL to zbrojne ramię żydowskiej masonerii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.05 o 13:12
Spiritek.
Wybacz, ale nawet nie bedę dyskutował. Napisałeś tak jak jest, tak jak ja to wiem. Brak punktu zaczepienia.:-)(-:
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman zażądał od prez. L. Kaczyńskiego usuniecia Giertycha i Lepera z polityki   
Widzącyzlublina, 2011.02.05 o 17:34
Nie ma definicji "Żyda" poza definicja gubernatora GG Hansa Franka (zaleznie od ilości dziadków żydowskich, terminu przynalezności do gminy), która praktycznie została zignorowana przez szefa Akcji Reinhardt Odillo Globocnika. Jest to "rasa" według Talmudów, które dają rasowemu prawo uznawania za słowa Boga żywego dowolnych ustępówz Pism Świętych zależnie od jego chwilowych interesów. Ta rasowość jest praktycznie niezbywalna i z punktu widzenia "gojowskiego" jej istotą jest priorytet motywacji prawdą o wyłącznie psaożytniczej istocie wszelkich form życia "naukowo" formułowany przez antytalmudystów takich jak Lejbowicz Frank vel Zbigniew Dobrucki (który moze być uważany za ojca duchowego Protokołów Mędrców Syjonu) lub bardziej naukowo Karol Marks.
Rasę żydowska usiłowali odnowić czlonkiowie grupy niemieckich homoseksualistow trfzymajacych władzę w Reichu Hitlera i grupa leninowsko stalinowska a w Polsce bermanowska, które skutkiem oprzegrania blizkriegu gen Rommla o Egipt, Palestyne i Babilon spowodowały niemal zupełna zagładę aszkenazyjskiego (poniemiecko popolskiego) "narodu ziemii" jednak zapewniły sjonistyczna kolonizację Palestyny przez dezerterów z Korpusu gen Andersa oraz uczestników kolejnych "Aliji" z ZSRR i jej legalizację przez ONZ na wniosek Gromyki.
W lata 1945-48 "nielegaslnie" w ramach akcji Alija Bet (nielegalnie tj przeprowadzani prze NKWD, UB przez granice polskie glownie do Austrii. NRF i Włoch) przeprowadzono ponad milion kandydatów na Iztaelczyków popędzanych "polskim antysemityzmem" i kieleckim pogromem. ŚiwiaDOMOŚĆ TEJ HISTORII JEST BLOKOWANA MIEDZY INN PRZEZ ADL. na stronie ADL opublikowane zostalo pismo ówczesnego prezesas A. Foxmana z 30.IX.2006r do L. Kaczyńskiego z żadaniami usuniecia Giertycha i Lepera jako antysemitów promujacych nienawiść. Kaczyński zasłużony wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem, konkurencja z Kwaśniewskim w głoszeniu "naszości" wojny z Irakiem i ponizaniem Giertycha i Lepera jako tymczasowych koalicjantów wykazujących sceptycyzm wobec ówczesnych sukcesów bliźniaków spełnił te żądania
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman zażądał od prez. L. Kaczyńskiego usuniecia Giertycha i Lepera z polityki 
Piotr Świtecki, 2011.02.05 o 17:39
na stronie ADL opublikowane zostalo pismo ówczesnego prezesas A. Foxmana z 30.IX.2006r do L. Kaczyńskiego z żadaniami usuniecia Giertycha i Lepera jako antysemitów promujacych nienawiść
Czy można prosić o link do tego dokumentu?
(Generalnie prośba do wszystkich piszących o podawanie źródeł informacji.)
Dziękuję!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman zażądał od prez. L. Kaczyńskiego usuniecia Giertycha i Lepera z polityki 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.05 o 19:15
No ten list gestapowca Foxmana to by był cymesik :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman zażądał od prez. L. Kaczyńskiego usuniecia Giertycha i Lepera z polityki 
Piotr Świtecki, 2011.02.06 o 05:13
To nie "list" tylko "raport", więc nie jest jakoś specjalnie adresowany do Kaczyńskiego: +www.adl.org (str. 4) (ewentualnie zamiast PDFa w wersji na stronie www: +www.adl.org)

Chyba, że jest też list?..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman zażądał od prez. L. Kaczyńskiego usuniecia Giertycha i Lepera z polityki 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.06 o 09:29
Kto wie, może i jest. Oni w swojej arogancji czasami nie zwracają uwagi, że jakiś gojek umie czytać...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman 
Piotr Świtecki, 2011.02.06 o 10:05
Ależ oczywiście! Dlatego poprosiłem Widzącego, który twierdzi, że był adresowany do Kaczyńskiego a napisany przez Foxmana LIST, o link. Do listu. Bo "list" to jednak chyba coś innego niż nie adresowany do nikogo indywidualnie, przygotowany przez organizację a nie Foxmana, RAPORT.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - w 2006r prezes Abraham Foxman 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.06 o 10:18
Zgadza się. Akurat my nie możemy naciągać pewnych zdarzeń. Nawet jeśli za takim apelem Foxmana poszedł konkretny list (a pewnie poszedł) to trzeba ten list mieć.
Poza tym sprawę RM i restytucji żydowskiego majatku domagała się już na starcie B'B, jak tylko sie zainstalowała w Polsce. A to "jednostka nadrzędna" Foxmana.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - BB - powiązania   
esperance, 2011.02.06 o 16:31
"Poza tym sprawę RM i restytucji żydowskiego majatku domagała się już na starcie B'B, jak tylko sie zainstalowała w Polsce. A to "jednostka nadrzędna" Foxmana."

Spirytku, tymi kwestiami zainteresowanie wyrażali (24 sierpnia 2007 roku), przynajmniej według dostępnego mi źródła (+www.prezydent.), przedstawiciele amerykańskich środowisk żydowskich będący gośćmi Forum Dialogu Między Narodami, któremu przewodniczy pan Andrzej Folwarczny. Czy masz wiedzę, że te osoby to późniejsi (9 września 2007) założyciele/władze B'nai B'rith?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - BB - powiązania 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.06 o 16:46
Nie wiem ale bardzo możliwe. Ja osobiście jestem przekonany, ze te struktury istniały. Zostały tylko "upublicznione" w momencie jak klimat stał się sprzyjający.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Mówisz:   
esperance, 2011.02.06 o 17:18
nie wiem ale bardzo możliwe.
A wcześniej: "Akurat my nie możemy naciągać pewnych zdarzeń."
?
Przepraszam za czepliwość, ale operując pomieszanymi przekazami (chodzi o te DWA spotkania) można zniechęcić nieoświeconych do studiowania zagadnienia i, co jeszcze gorsze, na własne życzenie dać zepchnąć się do niszy "oszołomów".

Czy ja tu muszę robić za cenzora!!!?
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mówisz: 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.06 o 17:26
Spoko, jeszcze jeden etat "cenzora" mamy więc nie widzę przeszkód (CV,list motywacyjny + 3 zdjęcia :)

A tak poważnie to nie widzę sprzeczności.
Namawiam do rozwagi w ferowaniu wyroków bez konkretnych podstaw materialnych. Druga sprawa to posiadanie własnych domysłów. Akurat w przypadku B'B nie przekroczyłem chyba tej granicy?...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę?   
Marek Kajdas, 2011.02.12 o 10:58
Gdyby Kaczyńscy i PiS był taki cacy dla loży, tudzież tego lobby, w tym roszczeniowego, to by ich owa loża, Mossad chronił, zatem także służby USA, NATO itd Doszło do egzekucji i to sprawia że na PiS trzeba spojrzeć nieco łagodniej, inaczej. To wygląda jakby zawiedli Mocarzy tego świata, albo przestali być potrzebni, stawali się przeszkodą w "czymś". W czym?

Widać że PO, SLD jest dużo bardziej konkretne i loże, lobby ma z nich większą pociechę. Założenie jarmułki, zapalenie chanuki jeszcze nic nie znaczy poza gestem "dialogu" itd pierdołami wizerunkowymi, który pokazywały światu jakiego to mamy światowego prezydenta, przyjaciela ludu izraelskiego, tudzież loży. Swój chłop. Tylko czy swojego się morduje? Wiem że niektórzy tutaj nie wierzą w zamach, ale takich przypadków-wypadków NIE MA. Zabito także gen Sikorskiego. Nie wiem jak to sobie Panowie ułożą w głowach.

PO, SLD nie uda się ucywilizować na polskość, na katolicyzm, ale PiS po 10 kwietnia 2010 jest jednak jakąś opcją, nadzieją etapu. Faktycznie należałoby monitorować te loże, organizacje, lobbystów umocowanych w Polsce. Brakuje organizacji która byłaby na tyle mocna że nie dałaby sobie w kaszę dmuchać, na pewno musi mieć pieniądze na procesy, w tym zazwyczaj przegrane... Nie będzie do niej wielu chętnych spoza grona zwykłych ludzi. Strach przed losem dr Ratajczaka, czy po prostu życiem pod górkę, także szykanami wobec bliskich jest zbyt paraliżujący. Łatwiej było walczyć z Niemcami, sowietami, niż z lożami... Nadzieja w sieci i czym prędzej gazetach drukowanych, to najpewniejsza metoda docierania do ludzi, sieć jest jak światło, pstryk i nie ma, albo wejdzie ostrzejsza cenzura, szykany.

Należy więcej pisać o realiach Izraela, środowiskach (bankowość itd) gdzie lobby żydowskie buduje korporacje etniczne, oraz o... niektórych fragmentach Starego Testamentu, ich religii, talmud, tudzież świeckie ideały już zlaicyzowanych nurtów, gdzie jak nie patrzeć króluje syjonizm w różnych postaciach, czyli szowinizm, czyli żydowski NAZIZM. To nie jest nacjonalizm który nie zakłada krzywdy innych (jak nasz polski), ale nawet eksterminację innych, zatem czym jest jeżeli nie nazizmem XXI wieku?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
Piotr Świtecki, 2011.02.12 o 11:13
Proszę Pana, co do początku Pana wypowiedzi nie mogę się zgodzić. Ależ mocarze tego świata jak najbardziej zmagają się między sobą! A my w tych zmaganiach to najwyżej stado baranów i "collateral damage".
PiS jak widać ma się mimo katastrofy świetnie, a nawet jeszcze lepiej. Dalej skutecznie zawłaszcza szeroko, popularnie rozumianych patriotów i katolików, "wykluczonych i prawie wykluczonych".
Kompilacja Zenona ciekawostek dot. Kaczyńskich: +polacy.eu.org
Wybierając "mniejsze zło" nadal wybieramy zło.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę?   
Marek Kajdas, 2011.02.12 o 11:31
Śmiem zauważyć iż doszło do masakry opozycji i zabicia Prezydenta Polski, a rządzi PO-PSL, niekiedy w samorządach, oraz określonych sprawach koalicja tria PO-SLD-PSL. Mówi się o koalicji PO-SLD tudzież ewentualnie inne przystawki raczej z wykluczeniem PSL, który broniąc swoich interesów, trochę jednak broni wsi, ziemi, majątku skarbu państwa, spółdzielni, choć trochę tego bronią acz zwykle to przejmując dla siebie. Lepiej żeby mieli ten majątek złodzieje Polacy, niż "uczciwa" zagranica, czy rolnicy w wielkich miast jak Piskorski.

Mocarze zmagają się jak na ringu wrestlingu. Przecież są oczywiste układy Rosji, Chin, USA, Niemiec, bo inaczej by się dawno pozabijali. To już nie jest taki świat jak w połowie XX wieku jeszcze. Nie wiem do czego dojdziecie w ten sposób, ale oby do czegoś dobrego. Do czego doszedł Dmowski z endecją? Zostało trochę myśli narodowej, politycznej, cywilizacyjnej i to wszystko. Szkoda byłoby tak skończyć. Polska zmierza do nowego stalinizmu bermanowskiego i skończy się czas miłości, wolności słowa niebawem. Za to partia establishmentu jak PiS będzie mogła nadal coś próbować zrobić dla Polski, dla Narodu Polskiego.

Można być masonem i twardo zwalczać Kościół, ale tu mamy takich szkotów czy innych, że nie są tak agresywni do katolicyzmu, to daje pewne szanse, daje czas. Postęp nie jest taki szybki nwo. Przecież nie jestem takim pisowcem jak np Lipiński, nigdy nim nie będę. Z tego co zrozumiałem czytając "Pamięć i tożsamość" Jana Pawła II, to zło zawierając w sobie cząstkę dobra także je kreuje, choć to nie jest jego celem. Rozumiecie? Mniejsze zło to też zło, ale w przypadku PiS jest to też kreacja dobra.

Szczerze powątpiewam żeby możliwe było wykreowanie siły politycznej całkowicie dobrej, to jest w mocy Boga. To samo z misją Krzysztofa, nigdy nie stworzymy idealnej cywilizacji polskiej, bo to jest niemożliwe. Proszę zwrócić uwagę na powstający Ruch im Lecha Kaczyńskiego, jeżeli stanie się masowy, to masoni w środku, w zarządzie głównym zostaną w końcu zagłuszeni, a niewątpliwie tam się wcisną, to wynika z definicji metod działania masonów, nielicznych przecież. Zobaczymy, na razie w zamyśle wygląda to profesorsko, czyli fartuszkowo. Trzeba temu zapobiec, ale jeżeli ruch zostanie zaatakowany, to nic to nie da dobrego, bo zniechęcą się ludzie, a masoni, agentura zostaną.

Jest zło i zło, nie można równać PiS z PO, a tym bardziej z SLD.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ADL - O co walczy naprawdę? 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.12 o 17:09
Złe rozumienie intencji.
Nie widzę potrzeby zwalczania PiS - raczej tworzenie odrębnej struktury - z możliwością współpracy i poparcia PiS, ale w ramach wspólnych elementów programu. Oczywiście PiS może poprzeć ideę Cywilizacji Polskiej i realizować swoją wizje programową, byle nie była sprzeczna z ideą.
Struktura jest tak zaprojektowana (rozproszona - i elitarna, w sensie elitarnego, czyli samodzielnego myślenia), aby nawet próby wejścia osób o negatywnym nastawieniu - niczego nie zmieniało, a przeciwnie, samym faktem udziału - wzmacniało ruch.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…