Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2011.02.27 09:38

Etos rycerski, Tusk i najmoralniejsza armia świata

 
 
"I wytracisz wszystkie narody, które Pan, Bóg twój, poda tobie; nie sfolguje im oko twoje, ani będziesz chwalił bogów ich; boćby to było sidłem"
 
Kiedyś wojny wyglądały inaczej. Zawsze były „przedłużeniem polityki zagranicznej”, chroniącej interesy państwowe. Najeżdżano bogatszych i słabszych, broniono się przed najeźdźcą a po wojnach każdy wracał do swoich zajęć.

Wojna zawsze była tym szczególnym rodzajem ludzkiej aktywności, który z czasem obrósł w zwyczaje, kodeksy zachowań na polu walki i sposobu postępowania z jeńcami.
Nie należy oczywiście gloryfikować nad słuszną miarę tych czasów bo barbarzyństwo wojny jako takiej zawsze było rzeczą oczywistą. Jakby jednak nie patrzeć to brakowało z pewnością jednej cechy wojny, którą obserwujemy przez cały XX wiek aż do dziś – mianowicie nienawiści.
Nienawiści do przeciwnika, zwłaszcza tego, którego ma się zamiar dopiero najechać.

Dziś sytuacja jest diametralnie inna. Kampania nienawiści przed atakiem jest rodzajem przygotowania artyleryjskiego. Nakierowana jest głównie na upodlenie przyszłej ofiary i urobienie tzw. opinii publicznej w celu zapewnienia moralnego poparcia agresji.
To nie jest cywilizacja chrześcijańska, z zasadami miłości bliźniego nie ma wspólnego nic.

„2 A poda je Pan, Bóg twój, tobie, iż je porazisz: tedy wytracisz je do szczątku, nie będziesz brał z nimi przymierza, ani się zlitujesz nad nimi;
3 Ani się spowinowacisz z nimi: córki swej nie dasz synowi jego, i córki jego nie weźmiesz synowi swemu;
4 Boby zwiodła syna twego, żeby nie szedł za mną, a służyliby bogom cudzym; za czem zapaliłby się gniew Pański przeciwko wam, a wytraciłby was prędko.
5 Ale owszem to im uczyńcie: Ołtarze ich poobalacie, a słupy ich pokruszycie, i gaje ich poświęcone wyrąbicie, a ryte ich bałwany ogniem popalicie:
6 Albowiemeś ty lud święty Panu, Bogu twemu; ciebie obrał Pan, Bóg twój, abyś mu był osobliwym ludem ze wszystkich narodów, które są na ziemi.”


I dalej:

„13 I umiłuje cię; i ubłogosławi cię i rozmnoży cię; bo pobłogosławi owocowi żywota twego, i owocowi ziemi twojej, zbożu twojemu, i winu twojemu, i oliwie twojej, płodowi krów twoich, i trzodom owiec twoich w ziemi, o którą przysiągł ojcom twoim, że ją da tobie.
(…)
16 I wytracisz wszystkie narody, które Pan, Bóg twój, poda tobie; nie sfolguje im oko twoje, ani będziesz chwalił bogów ich; boćby to było sidłem”.


To nie jest poradnik małego rasisty-sadysty tylko Biblia – Księga Powtórzonego Prawa (rozdz.8).

(Wielokrotnie zastanawiałem się, co skłoniło Ojców Kościoła by włączyć Pięcioksiąg do kanonu wiary chrześcijańskiej. Tak dalece odbiega ona od zasad miłosierdzia, miłości bliźniego i umiłowania pokoju, że naprawdę trudno to zrozumieć).

To co obserwujemy od lat, praktycznie od zakończenia I wojny światowej do dziś, to nieustanny festiwal nienawiści. Do pokonanych i do tych, których ma się zamiar pokonać.

Syjoniści, inspirowani widać swą Torą, wiodą prym w nasączaniu umysłów uczuciem odrazy do każdego, kto stoi na ich drodze. Wczoraj był to Saddam dziś Ahmadineżad czy całkiem ostatnio premier Turcji Erdogan. Określenia „nowy Hitler”, gdzie Hitler, ten pupilek żydowskiej finansjery i działaczy syjonistycznych, występuje jako uosobienie zła absolutnego. Zła, przed którym „wybrańcy” ludzkości czują się w obowiązku nas, goim, przestrzec i które będą zwalczać przy pomocy armii złożonych z naszych braci i synów.

Sami też nie próżnują. Zapobiegliwi jak mało kto, w ciągu zaledwie sześćdziesięciu paru lat stworzyli czwartą armię świata. Zaopatrzoną we wszystko co chory ludzki umysł zdołał wymyślić by unicestwić bliźniego swego.
I korzystają z tych zasobów jak się da i kiedy się da. Żeby jednak sprawa była jasna to wszyscy muszą wiedzieć, że Izraelskie Siły Obronne (sic!) są „najmoralniejszą armią świata”.
Jeśli już wbije się gojom ten imperatyw do głowy to dalej już można wszystko.
Napadać na każdego z sąsiadów po kolei, nazywając to „usprawiedliwionym atakiem wyprzedzającym”, bo przecież jeśli nie my ich to oni nas... Ale taki jest syndrom złodzieja, na którym czapka gore.

Do normalnych zadań bojowych należy niszczenie infrastruktury cywilnej: lotnisk, ujęć wody, szkół, szpitali etc. Przy okazji można wypróbować nowe rodzaje broni wszelkiego rodzaju, to cenna wiedza, którą zawsze można korzystnie sprzedać.
Blokując na małym spłachetku ziemi ponad półtora miliona ludzi można przeprowadzić jeden z najciekawszych eksperymentów – jak długo pociągną? Ale ta impreza to nie jest wyłączne dzieło dzielnych wojaków spod Tarczy Dawida. Tutaj cały „cywilizowany” świat kibicuje wytrwale.
Jedynie garstka oszołomów w stylu tych z Flotylli Wolności próbuje coś zrobić ale Ci to wiadomo, lewacy i kumple „terrorystów”. Wyrzutki „zdrowego” społeczeństwa, niewarte większego zainteresowania. Nasze „elity” wiedzą lepiej, no przecież Izrael ma prawo się bronić!

Bronić przed kim? Przed tymi, których najpierw najechali, mordowali, wyrzucali z domów i z ziemi na której żyli od zawsze? To agresor ma „prawo do obrony”? Świat stanął na głowie.

Swoją ostatnią, bandycką akcją Izrael i jego „najmoralniejsza armia” udowodnili, że obce im są jakiekolwiek walory świata zachodniego. Nam nie jest najwyraźniej po drodze z syjonistami, którzy sami mordując niewinnych ludzi wymagają jeszcze by im w tym pomagać i usprawiedliwiać każdą zbrodnię.

 

Nasz rząd jedzie tymczasem jakby nigdy nic na wspólne obrady dokąd? Do Jerozolimy a jakże! Legitymując tym samym powagą (?) naszego państwa zabór tego miasta. Tu komentarz jest zbędny...

W Afganistanie giną nasi żołnierze. Życie dopiero się dla nich zaczynało. Zginęli w imię naszych interesów? Broniąc naszych granic? Nie!
Zginęli, bo banda chciwych i chorych z nienawiści syjonistów koniecznie chce realizować Przymierze ze swoim plemiennym bogiem. Rękami goim. 

 
1562 odsłony  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: etos, IDF, Izrael, Polska.
Re: Etos rycerski, Tusk i najmoralniejsza armia świata 
Adam39, 2011.02.27 o 12:06
Myślę że największym problemem jest uświadomienie większości ludzi, nie tylko w Polsce, na czym polega to nieszczęście. Kto tak naprawdę rozdaje karty i dlaczego. Bez tego, syjoniści zniszczą rasę ludzką, w międzyczasie pozbawiając ludzkość wszelkiej moralności, powodując ogromne i niezasłużone cierpienia. I puki co nie mając możliwości fizycznego przeciwstawienia się, trzeba w każdy możliwy sposób nagłaśniać ich niegodziwości, aby coraz więcej ludzi poznawało prawdę. By móc następnie zlikwidować tę ich fasadową pseudodemokrację, która jest w gruncie rzeczy zakamuflowaną żydowską dyktaturą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Etos rycerski, Tusk i najmoralniejsza armia świata 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.27 o 13:14
Cóż. Nie tylko Pięcioksiąg ma takie treści. Dlatego, jeśli w KRK daje sie zauważyc (a przynajmniej w niektórych szeregach), dążenie do nadania Biblii statusu swietości literalnej - to budzi mój opór i ja z takim kościłem nie utożsamiam się.

Chcę wrócić do poczatków doktryny chrześcijańskiej, gdzie Biblię traktowano jako wspomnienie o drodze jaką trzeba było przejść do zrozumienia chrześcijaństwa - i co należało odrzucić.

Tak samo traktuję Dekalog.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Etos rycerski, Tusk i najmoralniejsza armia świata 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.27 o 14:17
Fajny tekst znalazłem dziś na Ekranie. I dyskusja też ciekawa :)
+coryllus.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Spirito   
ratus, 2011.02.27 o 17:21
Widzę, że Ciebie też ręka świerzbi na widok niewolnika błagającego o pana... :-))
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Spirito 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.27 o 17:24
:))))

No niestety, nie potrafię jeszcze przejść obojętnie obok ludzkiego nieszczęścia...

Zresztą to niewolnik ma zawsze ostatnie zdanie - "Tak Panie!"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Obłęd 
Piotr Świtecki, 2011.02.27 o 19:05
To jakiś masowy obłęd...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Obłęd 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.27 o 20:40
Raczej wrzucili następny bieg.
Po "wyborach" ma nastąpić zmiana. Media na razie odpuściły trochę Kaczyńskiemu a przykręciły Tuskowi.
Kaczyński po wyborach musi wycisnąć z nas jeszcze tyle ile się da. Dobrze by więc było, żeby postrzegać go jako męża opatrznościowego i prawie... "sacrum".
Blogosfera musi zrobić swój kawałek roboty.
Tak to widzę.

PS. być może dlatego takie krzywe wrzuty odgrzewanych kotletów jak blog Kaczyńskiego na s24 i ostatnio Cezarego Mecha na Ekranie. Sondują publikę i starają się oswoić z pewnymi tezami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Obłęd 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.27 o 20:54
Jarek.
cosik mi się zdaje , że ten koment ostatni jest trafny. Tusek ze wzgledów oczywistych już muszą zdjąc z cokołu. Lud zobaczyl, że to smród. Postawmy nowa ikonę, tak samo upapraną, ale publicznie, niby czystą. A doradcy ci sami zrobią to samo. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Obłęd 
Paweł Tonderski, 2011.02.28 o 13:46
Oni po prostu widzą, że ludzie - Polacy zaczynają się organizować, że coraz więcej ludzi w Polsce dostrzega, kto tak naprawdę sprawuje władzę w naszej Ojczyźnie, kto tak naprawdę w niej pociąga za sznurki, dlatego w ostateczności woleliby złego Jarka Kaczyńskiego i jego żydowski PiS, przecież on w Polsce nie zrobi rewolucji, zacznie się znowu gonienie króliczka i epoka gestów, które są drogie sercu każdego Polaka, ale nie zmieniają ni c w naszej Ojczyźnie i niczym nie skutkują, one są potrzebne, ale jako dodatek, anie jako kierunek polityczny....

Mają jeszcze w zapasie Napieralskich, Korwinów, Olechowskich, Piskorskich i Palikotów w razie czego...Osobiście obawiam się scenariusza z nową starą twarzą lewicy z SLD, to byłaby prawdziwa tragedia dla Polski, powrót Czarzastych, Kwaśniewskich, Kaliszów, Millerów, Oleksych i innych zasłużonych działaczy polskiej "lewicy"...

Zgadzam się ze zdaniem Jarka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Powrót jak powrót 
Piotr Świtecki, 2011.02.28 o 13:58
Powrót jak powrót, oni całkiem nieźle się mają (choć chcieliby się mieć jeszcze lepiej - któż by nie chciał).
Ciekawe wystąpienie sprzed paru dni p. Grzegorza Brauna w Radio Maryja. Do pierwszej części, z TV Trwam, odnosili się PiSowcy choćby na nEkranie. Ale do drugiej części, w której gość wypowiedzial się uszczypliwie i pod adresem PiSu, jakoś mniej. "Układ Wrocławski": +www.radiomaryja.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…