Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
SpiritoLibero
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2011.04.11 11:04

Szczurołap i lemingi

 
 
Zastanawiam się, kiedy do świadomości przeciętnego zjadacza kaszanki z grilla nad Wisłą dotrze prawda znana już od dawna niezależnym ekonomistom i tym, którym odór rozpałki i palącego się brykietu drzewnego nie odebrał resztek rozsądku.
 
Prawda stara jak świat, że rządzi ten kto trzyma kasę.
A kto trzyma kasę? Ten co ją drukuje. To tak dużo?
Wydaje się, że nie a jednak...

Dzisiejszy tzw. „wolny i demokratyczny” świat stoi na Lichwie i siedzi w kieszeniach osobników zwanych „banksterami”. Mają oni do dyspozycji szereg instrumentów i instytucji, uznawanych powszechnie za krynicę wiedzy i władzy wszelakiej jak: MFW, Bank Światowy, FED (dysponujący największą na świecie drukarnią śmieciowej już waluty). A nad wszystkim pieczę sprawuje banksterska Cupola z Bazylei.
Tak w dużym uproszczeniu wygląda schemat, który powoduje, że każde państwo może nawet palcem w bucie nie ruszyć a i tak z każdym dniem będzie coraz bardziej zadłużone.

Jak to możliwe? Mechanizm jest prosty – lichwa, procent składany i tego rodzaju wynalazki pejsatej „ekonomii”.
Teraz już nawet ciężko kojarzyć cały system z jedną określoną grupą etniczną bo obrósł on w różnych pomagierów, akolitów i służebnych polityków należących do wszystkich nacji. Choć ta jedną ma z pewnością niekwestionowana przewagę. Nawet jeśli chodzi o liczbę miliardowych aferzystów.

W Polsce nie jest wcale inaczej. Stosunkowo łagodny przebieg kryzysu nie zawdzięczamy bynajmniej naszym zacnym rządom czy naszej ponadprzeciętnej zaradności.
Pracowitości z pewnością. Polacy są narodem pracującym chyba najwięcej i najciężej w Europie.
Nasz pozorny spokój zawdzięczamy jedynie temu, że komuś po prostu nie zależało na położeniu nas na łopatki. Taki kaprys możnych.

Kraj wielkości Polski o mocno średnim potencjale produkcyjnym i bardzo przeciętnej klasie rządzącej można rozłożyć w ramach istniejącego systemu w kilka dni.
Już smaczek takich prób mieliśmy w niedalekiej przeszłości. Dużo więcej mogą powiedzieć na ten temat Brytyjczycy, których magik światowych finansów, Soros, potrafił postawić do pionu.

Wszystko to jest możliwe jedynie dlatego, ze funkcjonujemy w systemie złodziejskim od samego początku. Wyemitowane przez pozornie „narodowy” bank pieniądze już na starcie obciążone są długiem. Wobec kogo? A... O to już należy spytać polityków. Ale tak jest i każdy ekonomista o tym wie mimo, że nie ma odwagi powiedzieć tego głośno.

Wracając po tym krótkim wprowadzeniu na nasze podwórko stwierdzić należy, że to czego jesteśmy świadkami od ładnych paru(nastu?) lat to teatrzyk kukiełkowy, w którym widzowie widzą jedynie naparzające się kukiełki a nie widzą lalkarzy.
Dobrze i starannie przygotowany to spektakl skoro z wypiekami na twarzy uczestniczy w nim połowa społeczeństwa a ta druga połowa ma ze względu na dbałość o swoje zdrowie psychiczne serdecznie wszystko w poszanowaniu. I albo podpina się pod szemrane układy albo, w skrajnych przypadkach szuka szczęścia w kontenerach na śmieci.

Tak zabija się społeczeństwo obywatelskie. Społeczeństwo, które nawet w akcji „fałszywej flagi” jaką okazała się Solidarność potrafiło zmobilizować się jak mało kto na świecie.
Miejmy nadzieję, ze ta cecha nie została jeszcze do końca stłamszona mimo ponad dwudziestoletniej działalności wesołej kompaniji z Czerskiej i ich kumpli rozsianych po trosze wszędzie.

Odsunąć Popaprańców od władzy!
Niech prowadzi nas jedyny wódz – Prezes!
Na takie pierdoły tracimy czas...

PO władzę z chęcią by oddało. I pewnie zrobi to jeśli tylko uzyska żelazne listy od PiS.
A PiS średnio się garnie do władzy. Udowodnił już to przegrywając ostatnio wszystko co było do przegrania. Choć była to wielka sztuka i ze świecą szukać takiego polityka jak Kaczyński, który mając haki na koalicjantów oraz brata bliźniaka pod żyrandolem biegnie do urn by pozbyć się władzy.

Zamiast spojrzeć na sprawę z dalszej perspektywy i dojrzeć w końcu sedno problemu tracimy czas na bezsensowne bicie piany i dzielenie włosa na czworo.
To naprawdę bez znaczenia kto wygra nadchodzące wybory. Z pewnością poczynione zostaną jakieś ustalenia pod stołem (okrągłym?) i karuzela będzie kręcić się dalej.
Z czysto pragmatycznego punktu widzenia lepiej byłoby, żeby to PO została przy korycie.
Nieunikniony krach, który musi nastąpić, nadejdzie prędzej i stworzy okazję do uporządkowania spraw od nowa.
Rządy PiS w takiej sytuacji nie doprowadzą do niczego dobrego.
Z kilku powodów. Kaczyński jest w stanie, na fali społecznego niezadowolenia dokręcić jeszcze bardziej śrubę, w imię „patriotyzmu”. Takie nowe „pomożecie?”.
Tylko, że to będzie czas stracony. PiS nie ma ani programu gospodarczego, który rozwalałby ten przeklęty system ani ludzi, którzy mogliby coś takiego realizować. To konserwatorzy Systemu.

Następne wybory będą szybciej niż nam się wydaje, system już się sypie. Góra 2-3 lata.
A w tym czasie można Giewont rozebrać i przewieźć na taczkach na plażę w Sopocie. Tylko ludzi potrzeba.
Ten czas wykorzystać należy na budowę nowej, alternatywnej siły chcącej zmienić istniejący porządek.
Nie można? Można! Malutka Islandia właśnie dziś w drugim już referendum pokazała banksterom fucka.

Zwolenników PO nazywa się powszechnie lemingami. Ma to oznaczać osoby przyjmujące wszystko bezkrytycznie i na końcu rzucające się ze skały do morza.

Do kogo można przyrównać PiSowców?
Chyba jedynie do dzieci wyprowadzonych z miasta przez wkurzonego Szczurołapa.
Koniec lemingów i tych dzieci był taki sam.

Proponuję więc zostawić w spokoju POPiSowe swary, na później odłożyć wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej (przyjdzie na to czas gdy polskie państwo stanie na nogi i odbuduje instytucje) i zabrać się za studiowanie modelu cywilizacyjnego Wojtasa. Jeśli pochylą się nad tym tysiące mądrych głów, tracących teraz czas na pisanie dla pisania to może coś z tego wyjdzie.
Przyjrzyjmy się uważnie temu co mówi Urbaś, z pewnością można jeszcze coś udoskonalić.
I organizować się.

To jest robota do zrobienia. 

 
3590 odsłon  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: POPiS, suwerenność.
Re: Szczurołap i lemingi 
w.red, 2011.04.11 o 12:05
No po prostu muszę pogratulować, choć preludium przerosło symfonię o nieba.
Trudno się przy tym nie zgodzić z całą resztą życzyć by sobie można tylko by wszystkie państwa zdały sobie sprawę z rzeczywistości i byśmy postąpili jak główne postacie z "Ziemi obiecanej". Parafrazując - Ty nie masz nic - ja nie mam nic, razem nowy ład zaprowadzimy ;)
Jak najbardziej optuję za pomysłem pokazania tej bandzie środkowego wyprostowanego palca. To wręcz podstawa by odbudować właściwe stosunki i relacje ekonomiczne. Co więcej, to jedyna droga do zaprzestania bezmyślnego niszczenia naszej planety. Bo dziś rozbuchana do poziomu absurdu produkcja zajmuje się wytwarzaniem rzeczy nie wynikającym z rzeczywistych potrzeb
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.11 o 12:07
Na symfonię sił już mi nie starczyło.
Klawiatura więdnie jak ma ciągle to samo klepać...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
w.red, 2011.04.11 o 13:03
Może "viagra" ? ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.11 o 13:09
Sam se weź, Psze Pana :D))

W nocy pisałem, a że mam głośną klawiaturę to kobieta mnie w końcu pogoniła...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
w.red, 2011.04.11 o 15:04
Jareczku! Nie Tobie ją proponowałem tylko jej. I nie kobiecie tylko klawiaturze ;)
Swoją drogą czasami wypadałoby "keye" przeczyścić tak od podstaw. Znam takich co klawiaturę wymieniają regularnie co ok. pół roku tylko po to by jej nie czyścić ^^
Dobre masz i niekłopotliwe kobiecisko. Ja nawet w swoim pokoju jak trochę dłużej jestem to mam gwarantowany "nalot" . "No bo kto widział żeby po nocy siedzieć jak dziecko" ;) Ale za to jak ona nie może spać to zaraz mnie szarpie : " nie śpij, bo ja nie śpię" :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.11 o 15:09
Ja z tych co raczej wymieniają. W Tesco ciągle jakieś promocje są :)
Na żonę zwykle nie narzekam ale w nocy wyłazi z niej babsztyl...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
w.red, 2011.04.11 o 15:28
A ja tam lubię, kiedy mnie "wizytuje". Zawsze coś się uszczknie ;)
A co do wymiany nie miałem wątpliwości że przynależysz do tej grupy krezusów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.11 o 15:31
Taa... zwłaszcza krezusów... :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi   
Mik, 2011.04.11 o 15:17
Panie i Panowie
Oni juz zaczynaja sie bac tej swojej dzialalnosci.Mnie zaskoczylo,ale w zadnym wypadku nie zasmucila blokada na forum TVP za watek,ktory tez gdzies tutaj jest pt."Budujmy Polska demokracje"Tam udzielal sie jakis przyglup podpisujacy sie samolot,ale pies mu morde lizal.Mnie natomiast cieszy,ze ukazalem tym,czym jest telewizja polska z nazwy,dla Polski.My Polacy,juz jestesmy przesladowani nawet,za logiczne myslenie.Im mozna obrazac caly swiat,a my mamy im klaskac.No nie!Jezeli taki,w zgodzie z ich tokiem rozumowania,kurwa Durczok,ma prawo obrazac dziewczyne te,ktora on uwaza za prostytutke i to poprzez telewizje,to ja se pozwolilem napisac,co o takich bydlakach mysle.Uwazam,ze ja jestem okruszynka w tych ich manipulacjach,tych Polakow,ktorzy moga im zagrozic,to w krutkim czasie zaczna mordowac.Oni w swym strachu przed spoleczna sprawiedliwoscia,juz sie gubia,a my piszmy petycje do innych ugrupowan w celu laczenia sie przed ta banda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.11 o 15:23
Ja petycji nie podpisuję dla zasady. Na Berdyczów nie lubię pisać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.11 o 16:25
Jarek. Witaj.
To kiedy wychodzimy z jewropy, kiedy zerujemy finnanse Polski. Długi niech sobie żydki spłacaja jak nabrali na papierze. Kiedy odzyskujemy przemysł rozkradziony. Kiedy robimy reformy słuzby zdrowia przez tych co sie znają na tym. Trzeba wszystkich wsadzic na Batorego, oni wiedzą co sie robi z niechcianymi. Kiedy..... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
Adam39, 2011.04.11 o 18:09
Spirito dobry tekst, przypominający o najważniejszym. "Proponuję więc zostawić w spokoju POPiSowe swary, na później odłożyć wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej (przyjdzie na to czas gdy polskie państwo stanie na nogi i odbuduje instytucje) i zabrać się za studiowanie modelu cywilizacyjnego Wojtasa. Jeśli pochylą się nad tym tysiące mądrych głów, tracących teraz czas na pisanie dla pisania to może coś z tego wyjdzie.
Przyjrzyjmy się uważnie temu co mówi Urbaś, z pewnością można jeszcze coś udoskonalić."
I spotkać się, jest coraz cieplej, a nie długo można będzie w plenerze, może u Krzysztofa J. Wojtasa, jak by się zgodził. Mieszka w centrum Polski więc jakby zjazd gwiaździsty...
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.11 o 17:49
Jarek.
Idzie dobrobyt.
+www.bibula.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.11 o 18:39
Zenek, gdzie???!!!
Dawaj go tutaj :D)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.11 o 21:59
Jarek.
Jak to gdzie, podałem link na bibule.
To że Polsce zrobili upadlośc, to brak słów.
Jednak jak poczytasz wszystko pada na mordę. To potem może już być tylko lepiej. Ciekawe czym nas bedą karmić w tym obozie, ale Niemcy chyba mają menu z II wś. Ty myślisz gorzej, że wcale nas nie bedą karmić.
Niestety i ja tak myslę. Wszystko w jednych rękach, jak już pisałem. Ocet na półkach w Polsce to były próby szatana. Obecnie Szymfild wstrzyma dostawy paszy i wszystko leży i kwiczy. I tak we wszystkich dziedzinach. Pozdrawiam tak optymistycznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi   
Jerzy Ulicki-Rek, 2011.04.12 o 12:21
Gratuluje wspanialego tekstu!!!
Kopiuje na swoja stronie i nawet nie pytam o prawa autorskie:)
Doskonale napisane!!!!
Jerzy Ulicki-Rek
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.12 o 12:24
Dzięki i zgłaszam protestów :)

(PW by mógł Pan odebrać...)

Pozdrawiam Antypody :D))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi   
Jerzy Ulicki-Rek, 2011.04.12 o 12:33
Panie Jarku.
Mam pytanie ,zeby wyjasnic jakies watpliwosci w przyszlosci:)
Jak-zeby byc w zgodzie z intencjami autora pownien wygladac ten fragment:
(A)Tak jak jest w tekscie teraz,bez cudzyslowiu:

Odsunąć Popaprańców od władzy!
Niech prowadzi nas jedyny wódz – Prezes

Na takie pierdoły tracimy czas...etc

(B)Czy tak:
"Odsunąć Popaprańców od władzy!"
"Niech prowadzi nas jedyny wódz – Prezes

Na takie pierdoły tracimy czas... etc

Niby tylko pare kresek ale zmienia sens wypowiedzi calkowicie.
Wersja B bardziej mi pasuje bo jest neutralna .
Wersja A moze sugerowac ,ze robimy wodza z jakies prezesa :)

Jerzy Ulicki-Rek
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.12 o 13:08
Oczywiście, że w cudzysłowie albo kursywą...

A jak inaczej? Panie Jerzy... :D)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Szczurołap i lemingi 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.04.16 o 13:58
Artykuł jak się okazuje wzbudził dość żywe reakcje.
Czyżby udało mi się włożyć kija w gniazdo szerszeni?

"SpiriTrolKonfidero w akcji.

Szczerze podziwiam waszą konfidencką ekwilibrystykę. Socjotechnicznie, jest to prawdziwe mistrzostwo. Żonglerka i manipulacja na najwyższym poziomie. Brawo."

"SpiritrolLibero, ubawiłem się twoim artem. Brak logiki, rozsądku, manipulacja goni manipulację. Klasyka konfidentury.
Gazety Wyborczej nie czytam, bo nie lubię, ale widzę, że antypolskie teksty płatnej agentury, można już spotkać w internecie, za darmo, choćby na WM."

"@SpiriTrolLibero. Konfidenci nigdy nie podejmują rzeczowej dyskusji. Omijają ją szerokim kołem. Nie jesteś pierwszy, ani ostatni, który boi się rzeczowej argumentacji.
Powód dla którego nie podejmujecie dyskusji jest prosty. Poruszacie się w sferze kłamstw, fałszu i manipulacji, i doskonale zdajecie sobie sprawę, że wasze teksty nigdy nie wytrzymują konfrontacji z logiką, rozsądkiem i informcją.

Dość sprytnie z tego wyszedłeś. Ale wyżej paska nie podskoczysz. Choćbyś nie wiem jak był cwany i jak dobrze zakamuflowany, to manipulacja zawsze pozostanie manipulacją i zawsze będzie widoczna.

Nie da się ukryć, że jesteś częścią korporacji WSI. Robisz dokładnie to samo co inne jej twory takie jak TVN, Polsat, czy kombinat AGORY, z Gazetą Wyborczą i Michnikiem na czele. Żydo bolszewia ma tylko jeden cel: utrzymać się u władzy, dopaść Kaczyńskich i zniszczyć PiS. Mało skomplikowane.

W swoim tekście piszesz bez ogródek, że lepiej, aby PO utrzymało się przy korycie i żeby pozwolić im zniszczyć kraj i doprowadzić do krachu, gospodarczo społecznej katastrofy. Pozwoli to na gruzach zbudować nowy ład i porządek. No i wpadłeś koleś. Każdy choć odrobinę zorientowany w tematyce NWO, bez trudu w twoich słowach, rozpozna żydomasońską retorykę.
Długo by trzeba było szukać Polaka, który chciałby zniszczyć swój własny dom, a na dodatek w pokrętny sposób namawiał by do tego innych.
Jest tylko jedna nacja, która w tak szczery sposób nienawidzi wszystkiego co polskie i najchętniej zrównałoby wszystko z ziemią i stworzyło tu Nadwiślańską Strefę Gazy. Tylko jednej nacji tak bardzo zależy na niszczeniu gospodarczo społecznych struktur, aby na gruzach móc tworzyć Nowy Porządek.
Nie bez powodu, żydomasońska WSI, nabór i rekrutację blogerów przebierańców rozpoczęła w kręgach mośkowej hasbary.""


Więcej można znaleźć tutaj:
+wolnemedia.net

Jeśli dodać do tego co linkowałem z BM24 i różne ciekawe wrzutki na Ekranie to zaczyna mi to wyglądać na dość skoordynowaną akcję przeciwko SL.

Coś mi się zdaje, że robimy dobrą robotę :D))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Jozio z Londynu → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
MatiRani → esperance
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
Malawanda → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Obyś żył w ciekawych czasach...
esperance → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
Adam39 → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Złapał Kozak Tatarzyna...
Piotr Świtecki → J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero
Re: Ukrainy już nie ma
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Ukrainy już nie ma
Piotr Świtecki → MatiRani
więcej…